Tenis stołowy i awans do finału wojewódzkiego

Tenis stołowy i awans do finału wojewódzkiego

Dobre wiadomości ze świata sportu. 16.11.2017 w sali Zespołu Szkół w Suchowoli odbył się Finał Grupy Północnej, a zarazem Półfinał
Znają prawo wyborcze

Znają prawo wyborcze

     Z suwalskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość. Dwóch naszych uczniów: Tomasz Krachało oraz Juliusz Błażewicz zakwalifikowali
Papieros? Nigdy w życiu!

Papieros? Nigdy w życiu!

Światowy Dzień Rzucania Palenia, jaki obchodziliśmy w dniu 16 listopada 2017 r., był okazją do zorganizowania happeningu profilaktycznego. Z inicjatywy
Na nas zawsze można liczyć

Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą


    Pozostała po nim legenda i żywa pamięć. Dziesięć lat temu pożegnaliśmy ks. Jerzego Zawadzkiego, wybitnego suwalczanina i społecznika, ale przede wszystkim przyjaciela naszej szkoly i przez pewien czas również nauczyciela w II LO. Przedstawiciele naszej szkoły włączyli się w organizowane w Suwałkach obchody wspomnianej rocznicy. Zmarłego uhonorowano m.in. poprzez odsłonięcie pamiątkowej tablicy w sąsiednim gimnazjum, wizytę na cmentarzu i złożenie kwiatów na jego grobie, ale również poprzez udział w konferencji i konkursie.

    Cieszymy się, że właśnie w konkursie „Ksiądz Zawadzki – suwalski kapłan” nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty. Jury doceniło ich prace literackie w kategorii gimnazjum oraz szkół ponagimnazjalnych. Wiktor Bogdan (kl. II C), który napisał pracę pod kierunkiem Pani Prof. Marii Pietrewicz, zajął pierwsze miejsce, Aleksandra Saweliew (również klasa II C) zajęła drugie miejsce, natomiast Gracjan Żukowski (kl. 1 c gimnazjum) zajął trzecie miejsce. Serdecznie im gratulujemy. Więcej na temat obchodów znajdzimy tutaj: kliknij

    Przypominamy, że redakcja szkolnego pisma „DR” przygotowała numer specjalny, w którym możecie znaleźć nagrodzone prace.