Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0 Już po raz piąty w naszej szkole odbędzie się gra szkolna, której tematyką jest bezpieczeństwo w Internecie
Badminton czeka

Badminton czeka

Wielu z pewnością ma nadal w pamięci fantastyczne wyniki osiągnięte przez naszych badmintonistów. Za naszym pośrednictwem Pani Prof. Ewa Przekop
Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

24 grudnia 1798r. przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych polskich poetów - Adam Mickiewicz. Aby uczcić jego narodziny, Biblioteka Publiczna
Boże Narodzenia

Boże Narodzenia

Wyjątkowych, niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w atmosferze miłości i szczęścia, samej radości, pogody ducha, niegasnącej nadziei oraz optymizmu na cały nadchodzący Nowy 2018 Rok życzy Dyrekcja
Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

     Mrok i tajemnica na dłuższą chwilę skryły szkolną salę widowiskowo – sportową. Większość przybyłych na spotkanie mogło „dotknąć” warsztatu


    Jeszcze kilka dni temu widzieliśmy ich codziennie na szkolnym korytarzu. A już nadszedł pożegnań czas. Tegoroczni absolwenci II LO przystąpili właśnie do egzaminów maturalnych. Podczas uroczystości pożegnania usłyszeli wiele serdeczności ze strony Pana Dyrektora Romualda Borkowskiego, najlepsi z nich zostali nagrodzeni.

 

    Pan Dyrektor Zbigniew Pawłowski w sposób szczególny pożegnał poczet sztandarowy, na który zawsze mogliśmy liczyć. W tym roku mury naszej szkoly opuścili: Marcin Putra, Tomasz Pawłowski, Daria Podziewska, Zuzanna Wojtczak, Kornel Aleksandrowicz, Michał Wróbel, Stefania Grnyo, Klaudia Daniłowicz, Emilia Jutkiewicz. To oni godnie reprezentowali II LO nie tylko podczas szkolnych uroczystości, ale licznych świąt państwowych.

    Nauczyciele wychowania fizycznego przyznali swoje nagrody wielu wyróżniającym się sportowcom. Aż trudno uwierzyć, że nie będą już nas reprezentować podczas kolejnych zawodów, że nie zobaczymy ich na boisku czy parkiecie. Ale jedno jest pewne, dzięki nim wielokrotnie szkoła stawała na najwyższym podium.

    Pan Prof. Jarosław Schabieński pożegnał członków Klubu Historycznego Zaza. To im zawdzięczaliśmy tak wiele wspaniałych akcji z grą szkolną Żołnierze Wyklęci na czele. Trzeba powiedzieć, że są to ludzie, którzy z dumą poniosą imienia geneerała Zygmunta Podhorskiego w świat.

    Pan Prof. Grzegorz Kalejta pożegnał członków Szkolnego Radia GTM: Stefanię Grnyo, Barbarę Masłowską, Wiktorię Sieńko i Piotra Żegaczewskiego. Tak często mogliśmy ich słuchać podczas szkolnych przerw lub wielu zwariowanych imprez.

    Podczas uroczystości nie zabrakło także części artystycznej, na którą złożyły się mądre i sentymentalne, pouczające i zabawne, utwory liryczne oraz piosenki. Całość została przygotowana pod kierunkiem Pani Prof. Elżbiety Ochtery.