Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0 Już po raz piąty w naszej szkole odbędzie się gra szkolna, której tematyką jest bezpieczeństwo w Internecie
Badminton czeka

Badminton czeka

Wielu z pewnością ma nadal w pamięci fantastyczne wyniki osiągnięte przez naszych badmintonistów. Za naszym pośrednictwem Pani Prof. Ewa Przekop
Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

24 grudnia 1798r. przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych polskich poetów - Adam Mickiewicz. Aby uczcić jego narodziny, Biblioteka Publiczna
Boże Narodzenia

Boże Narodzenia

Wyjątkowych, niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w atmosferze miłości i szczęścia, samej radości, pogody ducha, niegasnącej nadziei oraz optymizmu na cały nadchodzący Nowy 2018 Rok życzy Dyrekcja
Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

     Mrok i tajemnica na dłuższą chwilę skryły szkolną salę widowiskowo – sportową. Większość przybyłych na spotkanie mogło „dotknąć” warsztatu


W dniach 31 maja – 1 czerwca 2017 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ławach poselskich zasiadło 460 młodzieżowych posłów, wśród których znaleźli także przedstawiciele naszej szkoły: Juliusz Błażewicz i Tomasz Krachało. Wraz zinnymi 14 osobami reprezentowali również województwo podlaskie.

Samo posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży miało miejsce 1 czerwca 2017 w budynku Sejmu RP. Młodzi posłowiezasiedli w ławach poselskich, by debatować i przyjąć wspólną uchwałę. Wspotkaniu uczestniczył min. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński,wicemarszałkowie Sejmu, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i parlamentarzyści.Były to szczególnie pracowite dni, a wziąwszy pod uwagę zaangażowanie naszychprzedstawicieli oraz ich solidność, możemy być pewni, że rzeczywiście byli doskonale przygotowani i zorientowani w omawianej tematyce. Obaj nasi posłowie mieliwyczerpujące dwa dni. Pierwszego dnia zwiedzali miejsca pamięci w Warszawie, a 1czerwca uczestniczyli w żmudnym procesie legislacyjnym, na który złożyło sięm.in. rozpatrzenie 21 poprawek do przyjętej uchwały.

Jak komentuje Juliusz Błażewicz: Tegoroczne obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży były wyjątkowo burzliwe. Widziałem między innymi podarcie flagi unijnej przez jednego z posłów, a także okrzyki i skandowania. Przemówienia młodych parlamentarzystów były w przeważającej mierze antyunijne i antysystemowe. Niewątpliwie praca w Sejmie Dzieci i Młodzieży była cennym doświadczeniem oraz okazją do bliższego poznania zasad funkcjonowania parlamentu. Na pewno ten dzień pozostanie w mojej pamięci na długo.