Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0 Już po raz piąty w naszej szkole odbędzie się gra szkolna, której tematyką jest bezpieczeństwo w Internecie
Badminton czeka

Badminton czeka

Wielu z pewnością ma nadal w pamięci fantastyczne wyniki osiągnięte przez naszych badmintonistów. Za naszym pośrednictwem Pani Prof. Ewa Przekop
Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

24 grudnia 1798r. przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych polskich poetów - Adam Mickiewicz. Aby uczcić jego narodziny, Biblioteka Publiczna
Boże Narodzenia

Boże Narodzenia

Wyjątkowych, niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w atmosferze miłości i szczęścia, samej radości, pogody ducha, niegasnącej nadziei oraz optymizmu na cały nadchodzący Nowy 2018 Rok życzy Dyrekcja
Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

     Mrok i tajemnica na dłuższą chwilę skryły szkolną salę widowiskowo – sportową. Większość przybyłych na spotkanie mogło „dotknąć” warsztatu


Młodzież naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu o dużej randze. Na uwagę zasługuje nie tylko fakt udziału, ale również bezpośrednie zaangażowanie się w realizację przedsięwzięcia.
O relację poprosiliśmy Izę Andruszkiewicz: 17 czerwca 2017 r., część uczniów z klasy I B, I C, IIE, 1 c i 2 c wraz z panem Grzegorzem Kalejtą i panią Urszulą Juszkiewicz reprezentowała szkołę na I Kongresie Misyjnym w Ełku. Spotkanie dotyczyło m.in. misji osób duchownych i świeckich, którzy angażują się w realizację swego powołania.
Na początku skierowaliśmy swoje kroki do kościoła katedralnego pw. św. Wojciecha, gdzie uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie, śpiewach i słuchaliśmy świadectw misjonarzy np. z Madagaskaru czy Tunezji. Ale chyba największy entuzjazm sprawiły wspólne śpiewy z ojcem Antonim, który wykonywał pieśni w dialekcie hindi i po angielsku . Mieliśmy także możliwość zobaczyć na filmie jak wygląda życie dzieci w Tunezji. Następnie udaliśmy się ulicami Ełku na plac Św. Jana Pawła II. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy tańcząc belgijkę. Było to zdecydowanie wspaniałe widowisko i przeżycie, które zostanie w naszej pamięci na długo, szczególnie ze względu na dużą ilość uczestników. Później miały miejsce kolejne świadectwa, które nie tylko fascynowały, ale też zaskakiwały. Można również było pochodzić po Alei Misyjnej, gdzie zostały porozstawiane namioty z eksponatami, strojami oraz materiałami edukacyjnymi dotyczącymi misji takie jak maski plemienne, ludowe stroje afrykańskie, miesięcznik “Misjonarz”, pubikacje książkowe. Można było również nabyć koszulki i kalendarze na rok 2018. Następnie odbyła się msza święta z udziałem biskupa Jerzego Mazura i wielu księży misjonarzy z całego świata, którzy na koniec pozdrawiali nas w językach krajów, w których odbywają lub odbywali misje, dzięki temu usłyszeliśmy pozdrowienia nawet z Chin “Wielki naród chiński pozdrawia wielki naród polski”, co wzbudziło powszechny entuzjazm czy hinduskie. Dowiedzieliśmy się, iż pozdrowienia w krajach Afryki bardzo różnią się od naszych i potrafią trwać nawet z kilkanaście minut. Kolejną rzeczą, która wyróżnia ludzi z tamtych krajów jest ogromna serdeczność i dobroć. Po mszy był czas na agapę (obiad) i czas dla uczestników na rozmowy i integrację z innymi. Czas umilał nam zespół pod przewodnictwem księdza K. Kaszuby. Uroczystość zakończyła wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Wycieczka była przeżyciem wartym zapamiętania. Poszerzyła na pewno naszą wiedzę i świadomość na temat misji i ludzi z innych krajów. Kolejny Kongres jest planowany za 3 lata a za rok ma odbyć się spotkanie młodzieży w Suwałkach.

Więcej informacji na stronie portalu Suwalking: http://www.suwalking.pl/News,single,i-kongres-misyjny-i-mlodzi-suwalczanie?id=2940