Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0 Już po raz piąty w naszej szkole odbędzie się gra szkolna, której tematyką jest bezpieczeństwo w Internecie
Badminton czeka

Badminton czeka

Wielu z pewnością ma nadal w pamięci fantastyczne wyniki osiągnięte przez naszych badmintonistów. Za naszym pośrednictwem Pani Prof. Ewa Przekop
Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

24 grudnia 1798r. przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych polskich poetów - Adam Mickiewicz. Aby uczcić jego narodziny, Biblioteka Publiczna
Boże Narodzenia

Boże Narodzenia

Wyjątkowych, niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w atmosferze miłości i szczęścia, samej radości, pogody ducha, niegasnącej nadziei oraz optymizmu na cały nadchodzący Nowy 2018 Rok życzy Dyrekcja
Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

     Mrok i tajemnica na dłuższą chwilę skryły szkolną salę widowiskowo – sportową. Większość przybyłych na spotkanie mogło „dotknąć” warsztatu


Wszystkie pasje uczniowskie są mile widziane w naszej szkole. A jeżeli jeszcze dotyczy to programu „Szkoła z Klasą 2.0” możemy być pewni, że dotyczy to czegoś wyjątkowego. Kolejną ciekawą inicjatywą realizowaną – w ramach wspomnianego programu – były zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych w Parku Naukowo – Technologicznym. Po raz kolejny zajęcia odbyły się poza szkołą w profesjonalnym środowisku. Uczniowie mogli poznać wnętrze ambulansu. Prowadzący objaśnił jego funkcjonowanie. Następnie pokazał rodzaje ran i poinstruował, jak je opatrywać. Największą jednak atrakcją były ćwiczenia z resuscytacji. Można też było zauważyć, że na początku młodzież z dystansem podchodziła do nich, jednak w miarę upływu czasu chętniej próbowała ratować… Miejmy nadzieję, że wakacje upłyną spokojnie i tego, co ćwiczyli, nie będą musieli zastosować w rzeczywistości.

Tak zajęcia te opisuje jedna z uczestniczek: Wraz z klasą odwiedziliśmy Centrum Symulacji Medycznej w Suwałkach. Na początku pobytu powitał nas przewodnik, który wprowadził nas w tajniki funkcjonowania karetki oraz pracy ratownika medycznego. Później przeszliśmy do izby przyjęć, gdzie mogliśmy zobaczyć, z czym zmagają się osoby przygotowujące się do zawodów medycznych. Kolejno odwiedziliśmy salę operacyjną, na której mogliśmy ujrzeć klasyczne wyposażenie bloku operacyjnego. Przewodnik pokazał nam również różne rodzaje ran oraz sposoby ich opatrywania. Następnie przeszliśmy do sali porodowej, a tam mogliśmy na własnej skórze poczuć wagę kobiecego brzucha ciążowego. To doświadczenie uświadomiło nam, jak bardzo powinniśmy okazywać szacunek kobietom ciężarnym.

Ostatnim etapem naszej wycieczki był kurs pierwszej pomocy, dzięki któremu każdy z nas wie, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia.

To wyjście zrobiło na nas duże wrażenie i z chęcią pojawilibyśmy się tam po raz kolejny.