Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0

Gra szkolna DODO 5.0 Już po raz piąty w naszej szkole odbędzie się gra szkolna, której tematyką jest bezpieczeństwo w Internecie
Badminton czeka

Badminton czeka

Wielu z pewnością ma nadal w pamięci fantastyczne wyniki osiągnięte przez naszych badmintonistów. Za naszym pośrednictwem Pani Prof. Ewa Przekop
Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

24 grudnia 1798r. przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych polskich poetów - Adam Mickiewicz. Aby uczcić jego narodziny, Biblioteka Publiczna
Boże Narodzenia

Boże Narodzenia

Wyjątkowych, niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w atmosferze miłości i szczęścia, samej radości, pogody ducha, niegasnącej nadziei oraz optymizmu na cały nadchodzący Nowy 2018 Rok życzy Dyrekcja
Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

Odwiedził nas autor “Gałęzistego”

     Mrok i tajemnica na dłuższą chwilę skryły szkolną salę widowiskowo – sportową. Większość przybyłych na spotkanie mogło „dotknąć” warsztatu


Za nami piękny, ale także pracowity, rok szkolny. Podczas uroczystego podsumowania i zakończenia roku poznaliśmy naszych najlepszych. W tym roku niekwestionowaną palmę pierwszeństwa za najlepsze wyniki zdobył Juliusz Błażewicz, na którego koncie znalazły się również i inne niezwykle ważne dokonania (np. zdobycie mandatu posła na Sejm Dzieci i Młodzieży). W Gimnazjum najwzyższe średnie osiągnęli: w klasach trzecich – Julia Jasionowska (kl. 3 c), drugich – Maryla Perkowska (kl. 2e), pierwszych – Gabriela Danowska (kl. 1 c). Największy postęp (progres) w nauce osiągnęli Michał Kopiczko (kl. 2 d) oraz Gabriela Filipowicz (kl. 3a). Rozstrzygnięto również konkurs szkolny na frekwencję, a najlepsze klasy otrzymały nagrody. Ilość wręczonych nagród była w tym roku imponująca i nie sposób wymienić wszystkich nagrodzonych osób.

Nieco smutnym momentem było natomiast pożegnanie osób powszechnie znanych i lubianych w szkole. Na zasłużoną emeryturę odeszli Pan Prof. Lech Pycz oraz Pan Wacław Kotarski. Ze szkoła rozstała się także Pani Prof. Dorota Jabłońska, która od nowego roku będzie pełnić funkcję dyrektora I LO w Suwałkach. Gratulujemy!

Na zakończenie odbyla się uroczysta Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą sprawował ks. Krzysztof Kaszuba.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz radosnego powrotu we wrześniu – w imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół nr2, całej Rady Pedagogicznej oraz pracowników administracji i obslugi.