Kartki pamięci

    Pamiętaliśmy o naszych bohaterach. 29 września br. w naszej szkole odbyła się akcja „Wyślij kartkę do powstańca”, która została zorganizowana przez Klub Historyczny ZAZA. Tego dnia wszystkie osoby zainteresowane mogły przyjść na salę widowiskowo-sportową, aby napisać kilka słów do bohaterów powstania warszawskiego.

    Wszyscy uczniowie, którzy pojawili się na sali otrzymali pocztówki i rozpoczęli pisanie wiadomości do bohatera. Każdy podszedł do tego w indywidualny sposób. Jedna osoba pisała więcej, druga mniej, ktoś wymyślał wiersz, a jeszcze inni pisali zwykłe ,,dziękuję”. Akcja została potraktowana przez uczniów naszej szkoły bardzo poważnie. Niektórzy z nich pozostawiali na pocztówkach swój adres do korespondencji, mając nadzieję na otrzymanie listu od bohatera. Znajdowały się przypadki, gdzie jedna osoba wysyłała dwie pocztówki, bo nie mogła w jednej umieścić swoich podziękowań. Udział w akcji wzięli również nauczyciele, którzy brali kartki dla całej klasy i na lekcji wraz z uczniami pisali.

    W sumie z naszej szkoły zostało wysłanych sto kartek.Dodaj komentarz