Paczki na Białoruś

     Szanowni Wychowawcy i klasy II LO i Gimnazjum nr 3!

    Klub Historyczny „Zaza” już po raz trzeci organizuje zbiórkę paczek dla Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi. Kombatanci AK zostając na Białorusi, miejscu swojego urodzenia, na ziemiach które przed II wojną światową wchodziły w skład państwa polskiego pozostali wierni sobie.

    Jednak decyzja ta spowodowała, że dzisiaj pozbawieni są świadczeń przynależnych kombatantom. Żyją często w skrajnie trudnych warunkach. Ich renty wynoszą niejednokrotnie równowartość trzystu złotych.

    Są to ludzie zasłużeniu, którzy swoją młodość poświęcili walce o niepodległą Polskę, a wiele lat spędzili na zsyłce i w syberyjskich łagrach. Symbolem ich postawy i walki jest pani major Weronika Sebastianowicz – przewodnicząca nielegalnego na Białorusi Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jako członkowie Klubu Hitorycznego „Zaza” mieliśmy okazję dwukrotnie ją spotkać.

    Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w naszej akcji. Równie ważne jak paczki są kartki świąteczne z życzeniami dla kombatantów.

    Prosimy aby poszczególne klasy przygotowały paczki wraz z kartkami ze świątecznymi życzeniami.

    Paczki można też przygotować indywidualnie.

    Paczki mają być radością na święta.

    Najlepiej aby znalazły się w nich produkty, które ucieszą ich na Boże Narodzenie:

  • kawa
  • słodycze
  • szynka konserwowa
  • dobra herbata
  • inne produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności.

    Najlepiej aby były to produkty polskie!

    Zbiórka trwa do 15 grudnia. Prosimy o dostarczanie paczek do sali 23.

    Serdecznie zapraszamy do udziału.

Klub Historyczny „Zaza”

Dodaj komentarz