W 10. rocznicę śmierci Ks. Jerzego Zawadzkiego

    Pozostała po nim legenda i żywa pamięć. Dziesięć lat temu pożegnaliśmy ks. Jerzego Zawadzkiego, wybitnego suwalczanina i społecznika, ale przede wszystkim przyjaciela naszej szkoly i przez pewien czas również nauczyciela w II LO. Przedstawiciele naszej szkoły włączyli się w organizowane w Suwałkach obchody wspomnianej rocznicy. Zmarłego uhonorowano m.in. poprzez odsłonięcie pamiątkowej tablicy w sąsiednim gimnazjum, wizytę na cmentarzu i złożenie kwiatów na jego grobie, ale również poprzez udział w konferencji i konkursie.

    Cieszymy się, że właśnie w konkursie „Ksiądz Zawadzki – suwalski kapłan” nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty. Jury doceniło ich prace literackie w kategorii gimnazjum oraz szkół ponagimnazjalnych. Wiktor Bogdan (kl. II C), który napisał pracę pod kierunkiem Pani Prof. Marii Pietrewicz, zajął pierwsze miejsce, Aleksandra Saweliew (również klasa II C) zajęła drugie miejsce, natomiast Gracjan Żukowski (kl. 1 c gimnazjum) zajął trzecie miejsce. Serdecznie im gratulujemy. Więcej na temat obchodów znajdzimy tutaj: kliknij

    Przypominamy, że redakcja szkolnego pisma „DR” przygotowała numer specjalny, w którym możecie znaleźć nagrodzone prace.


Dodaj komentarz