Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Na nas zawsze można liczyć

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

“Pana Tadeusza” można pokochać

Naszą szkołę odwiedzają często niezwykli goście. 16 listopada 2017 r. mieliśmy wyjątkową okazję poznać takiego wspaniałego gościa. Była nim Pani
“Pana Tadeusza” można pokochać

Irena Piekarska (1923 – 2017)

Niezwykła historia życia Ireny Piekarkiej dobiegła końca. Była to historia obfitująca w wielkie wydarzenia, nierozerwalnie związane z historią najnowszą naszej
Irena Piekarska (1923 – 2017)

Upoluj swoją książkę!

            2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na
Upoluj swoją książkę!


 

    Sejm Dzieci i Młodzieży to nie tylko zabawa, ale i poważna instytucja, zajmująca się istotnymi tematami. Serdecznie gratulujemy uczniom naszego Liceum: Juliuszowi Błażewiczowi (IA) i Tomaszowi Krachale (ID) zrealizowania z doskonałym rezultatem – III miejsce w województwie podlaskim – zadania rekrutacyjnego do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Nasi uczniowie są aktualnie posłami elektami na 23. kadencję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandat poselski można zdobyć tylko raz w życiu, kadencja trwa również jeden rok, a posiedzenie odbywa się 1 czerwca (czyli w Dzień Dziecka).

    Przypomnijmy, że w 2016 r. mandat poselski otrzymali dwaj uczniowie naszej szkoły Kacper Rusiński oraz Rafał Sadowski. Cieszymy się, że także i w tym roku w ławach poselskich zasiądą kolejni reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.

      Gratulujemy serdecznie naszym posłom i życzymy udanych obrad w Sejmie.