Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Na nas zawsze można liczyć

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

“Pana Tadeusza” można pokochać

Naszą szkołę odwiedzają często niezwykli goście. 16 listopada 2017 r. mieliśmy wyjątkową okazję poznać takiego wspaniałego gościa. Była nim Pani
“Pana Tadeusza” można pokochać

Irena Piekarska (1923 – 2017)

Niezwykła historia życia Ireny Piekarkiej dobiegła końca. Była to historia obfitująca w wielkie wydarzenia, nierozerwalnie związane z historią najnowszą naszej
Irena Piekarska (1923 – 2017)

Upoluj swoją książkę!

            2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na
Upoluj swoją książkę!


    Jeszcze kilka dni temu widzieliśmy ich codziennie na szkolnym korytarzu. A już nadszedł pożegnań czas. Tegoroczni absolwenci II LO przystąpili właśnie do egzaminów maturalnych. Podczas uroczystości pożegnania usłyszeli wiele serdeczności ze strony Pana Dyrektora Romualda Borkowskiego, najlepsi z nich zostali nagrodzeni.

 

    Pan Dyrektor Zbigniew Pawłowski w sposób szczególny pożegnał poczet sztandarowy, na który zawsze mogliśmy liczyć. W tym roku mury naszej szkoly opuścili: Marcin Putra, Tomasz Pawłowski, Daria Podziewska, Zuzanna Wojtczak, Kornel Aleksandrowicz, Michał Wróbel, Stefania Grnyo, Klaudia Daniłowicz, Emilia Jutkiewicz. To oni godnie reprezentowali II LO nie tylko podczas szkolnych uroczystości, ale licznych świąt państwowych.

    Nauczyciele wychowania fizycznego przyznali swoje nagrody wielu wyróżniającym się sportowcom. Aż trudno uwierzyć, że nie będą już nas reprezentować podczas kolejnych zawodów, że nie zobaczymy ich na boisku czy parkiecie. Ale jedno jest pewne, dzięki nim wielokrotnie szkoła stawała na najwyższym podium.

    Pan Prof. Jarosław Schabieński pożegnał członków Klubu Historycznego Zaza. To im zawdzięczaliśmy tak wiele wspaniałych akcji z grą szkolną Żołnierze Wyklęci na czele. Trzeba powiedzieć, że są to ludzie, którzy z dumą poniosą imienia geneerała Zygmunta Podhorskiego w świat.

    Pan Prof. Grzegorz Kalejta pożegnał członków Szkolnego Radia GTM: Stefanię Grnyo, Barbarę Masłowską, Wiktorię Sieńko i Piotra Żegaczewskiego. Tak często mogliśmy ich słuchać podczas szkolnych przerw lub wielu zwariowanych imprez.

    Podczas uroczystości nie zabrakło także części artystycznej, na którą złożyły się mądre i sentymentalne, pouczające i zabawne, utwory liryczne oraz piosenki. Całość została przygotowana pod kierunkiem Pani Prof. Elżbiety Ochtery.