Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Na nas zawsze można liczyć

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

“Pana Tadeusza” można pokochać

Naszą szkołę odwiedzają często niezwykli goście. 16 listopada 2017 r. mieliśmy wyjątkową okazję poznać takiego wspaniałego gościa. Była nim Pani
“Pana Tadeusza” można pokochać

Irena Piekarska (1923 – 2017)

Niezwykła historia życia Ireny Piekarkiej dobiegła końca. Była to historia obfitująca w wielkie wydarzenia, nierozerwalnie związane z historią najnowszą naszej
Irena Piekarska (1923 – 2017)

Upoluj swoją książkę!

            2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na
Upoluj swoją książkę!


     22 maja 2017 r. uczniowie klas II A, II B, I D, I B uczestniczyli w zajęciach edukacyjno – profilaktycznych “Trzeźwo patrzę na świat” zorganizowanych przez Spółdzielnię Perspektywa w Ośrodeku Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych Uzależnionych i Bezdomnych przy ul.Sportowej 24 w Suwałkach. Zajęcia prowadzili terapeuci, którzy pracują na co dzień w Ośrodku z osobami nietrzeźwymi, uzależnionymi i bezdomnymi zapoznali młodzież z krótko i długofalowymi skutkami spożywania alkoholu w aspekcie zdrowotnym, społecznym i rodzinnym. Przedstawili mechanizm uzależnienia oraz jakie są jego objawy i skutki. Uczniowie sprawdzili przy użyciu alkogogli, jak alkohol zaburza koordynację wzrokowo – ruchową. Obejrzeli placówkę, w tym sale dla osób doprowadzanych do wytrzeźwienia. Mieli też okazję porozmawiać z pracownikami Ośrodka na temat pracy.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie w Ośrodku Pani Prezes Marzenie Burbie, Pani Marzenie Burzyckiej oraz Panu Mariuszowi Danielowi Nowakowi i Panu Łukaszowi Mazalewskiemu za przeprowadzenie zajęć z uczniami.

Pedagog szkolny Grażyna Zajączkowska