Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Na nas zawsze można liczyć

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

“Pana Tadeusza” można pokochać

Naszą szkołę odwiedzają często niezwykli goście. 16 listopada 2017 r. mieliśmy wyjątkową okazję poznać takiego wspaniałego gościa. Była nim Pani
“Pana Tadeusza” można pokochać

Irena Piekarska (1923 – 2017)

Niezwykła historia życia Ireny Piekarkiej dobiegła końca. Była to historia obfitująca w wielkie wydarzenia, nierozerwalnie związane z historią najnowszą naszej
Irena Piekarska (1923 – 2017)

Upoluj swoją książkę!

            2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na
Upoluj swoją książkę!


W dniach 31 maja – 1 czerwca 2017 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ławach poselskich zasiadło 460 młodzieżowych posłów, wśród których znaleźli także przedstawiciele naszej szkoły: Juliusz Błażewicz i Tomasz Krachało. Wraz zinnymi 14 osobami reprezentowali również województwo podlaskie.

Samo posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży miało miejsce 1 czerwca 2017 w budynku Sejmu RP. Młodzi posłowiezasiedli w ławach poselskich, by debatować i przyjąć wspólną uchwałę. Wspotkaniu uczestniczył min. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński,wicemarszałkowie Sejmu, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i parlamentarzyści.Były to szczególnie pracowite dni, a wziąwszy pod uwagę zaangażowanie naszychprzedstawicieli oraz ich solidność, możemy być pewni, że rzeczywiście byli doskonale przygotowani i zorientowani w omawianej tematyce. Obaj nasi posłowie mieliwyczerpujące dwa dni. Pierwszego dnia zwiedzali miejsca pamięci w Warszawie, a 1czerwca uczestniczyli w żmudnym procesie legislacyjnym, na który złożyło sięm.in. rozpatrzenie 21 poprawek do przyjętej uchwały.

Jak komentuje Juliusz Błażewicz: Tegoroczne obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży były wyjątkowo burzliwe. Widziałem między innymi podarcie flagi unijnej przez jednego z posłów, a także okrzyki i skandowania. Przemówienia młodych parlamentarzystów były w przeważającej mierze antyunijne i antysystemowe. Niewątpliwie praca w Sejmie Dzieci i Młodzieży była cennym doświadczeniem oraz okazją do bliższego poznania zasad funkcjonowania parlamentu. Na pewno ten dzień pozostanie w mojej pamięci na długo.