Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Na nas zawsze można liczyć

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

“Pana Tadeusza” można pokochać

Naszą szkołę odwiedzają często niezwykli goście. 16 listopada 2017 r. mieliśmy wyjątkową okazję poznać takiego wspaniałego gościa. Była nim Pani
“Pana Tadeusza” można pokochać

Irena Piekarska (1923 – 2017)

Niezwykła historia życia Ireny Piekarkiej dobiegła końca. Była to historia obfitująca w wielkie wydarzenia, nierozerwalnie związane z historią najnowszą naszej
Irena Piekarska (1923 – 2017)

Upoluj swoją książkę!

            2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na
Upoluj swoją książkę!


Wszystkie pasje uczniowskie są mile widziane w naszej szkole. A jeżeli jeszcze dotyczy to programu „Szkoła z Klasą 2.0” możemy być pewni, że dotyczy to czegoś wyjątkowego. Kolejną ciekawą inicjatywą realizowaną – w ramach wspomnianego programu – były zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych w Parku Naukowo – Technologicznym. Po raz kolejny zajęcia odbyły się poza szkołą w profesjonalnym środowisku. Uczniowie mogli poznać wnętrze ambulansu. Prowadzący objaśnił jego funkcjonowanie. Następnie pokazał rodzaje ran i poinstruował, jak je opatrywać. Największą jednak atrakcją były ćwiczenia z resuscytacji. Można też było zauważyć, że na początku młodzież z dystansem podchodziła do nich, jednak w miarę upływu czasu chętniej próbowała ratować… Miejmy nadzieję, że wakacje upłyną spokojnie i tego, co ćwiczyli, nie będą musieli zastosować w rzeczywistości.

Tak zajęcia te opisuje jedna z uczestniczek: Wraz z klasą odwiedziliśmy Centrum Symulacji Medycznej w Suwałkach. Na początku pobytu powitał nas przewodnik, który wprowadził nas w tajniki funkcjonowania karetki oraz pracy ratownika medycznego. Później przeszliśmy do izby przyjęć, gdzie mogliśmy zobaczyć, z czym zmagają się osoby przygotowujące się do zawodów medycznych. Kolejno odwiedziliśmy salę operacyjną, na której mogliśmy ujrzeć klasyczne wyposażenie bloku operacyjnego. Przewodnik pokazał nam również różne rodzaje ran oraz sposoby ich opatrywania. Następnie przeszliśmy do sali porodowej, a tam mogliśmy na własnej skórze poczuć wagę kobiecego brzucha ciążowego. To doświadczenie uświadomiło nam, jak bardzo powinniśmy okazywać szacunek kobietom ciężarnym.

Ostatnim etapem naszej wycieczki był kurs pierwszej pomocy, dzięki któremu każdy z nas wie, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia.

To wyjście zrobiło na nas duże wrażenie i z chęcią pojawilibyśmy się tam po raz kolejny.