Koniec roku szkolnego już za nami

Za nami piękny, ale także pracowity, rok szkolny. Podczas uroczystego podsumowania i zakończenia roku poznaliśmy naszych najlepszych. W tym roku niekwestionowaną palmę pierwszeństwa za najlepsze wyniki zdobył Juliusz Błażewicz, na którego koncie znalazły się również i inne niezwykle ważne dokonania (np. zdobycie mandatu posła na Sejm Dzieci i Młodzieży). W Gimnazjum najwzyższe średnie osiągnęli: w klasach trzecich – Julia Jasionowska (kl. 3 c), drugich – Maryla Perkowska (kl. 2e), pierwszych – Gabriela Danowska (kl. 1 c). Największy postęp (progres) w nauce osiągnęli Michał Kopiczko (kl. 2 d) oraz Gabriela Filipowicz (kl. 3a). Rozstrzygnięto również konkurs szkolny na frekwencję, a najlepsze klasy otrzymały nagrody. Ilość wręczonych nagród była w tym roku imponująca i nie sposób wymienić wszystkich nagrodzonych osób.

Nieco smutnym momentem było natomiast pożegnanie osób powszechnie znanych i lubianych w szkole. Na zasłużoną emeryturę odeszli Pan Prof. Lech Pycz oraz Pan Wacław Kotarski. Ze szkoła rozstała się także Pani Prof. Dorota Jabłońska, która od nowego roku będzie pełnić funkcję dyrektora I LO w Suwałkach. Gratulujemy!

Na zakończenie odbyla się uroczysta Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą sprawował ks. Krzysztof Kaszuba.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz radosnego powrotu we wrześniu – w imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół nr2, całej Rady Pedagogicznej oraz pracowników administracji i obslugi.