Na nas zawsze można liczyć

Dopóki sami nie doświadczymy cierpienia, trudno jest zrozumieć lęk i przerażenie innej osoby. Szkolne Koło Caritas prosi wszystkich o wsparcie
Na nas zawsze można liczyć

Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     Któż nie zna w naszej szkole Juliusza Błażewicza? Jest nie tylko wyjątkowo zdolnym uczniem, dobrym kolegą, ale także osobą
Juliusz Błażewicz otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

“Pana Tadeusza” można pokochać

Naszą szkołę odwiedzają często niezwykli goście. 16 listopada 2017 r. mieliśmy wyjątkową okazję poznać takiego wspaniałego gościa. Była nim Pani
“Pana Tadeusza” można pokochać

Irena Piekarska (1923 – 2017)

Niezwykła historia życia Ireny Piekarkiej dobiegła końca. Była to historia obfitująca w wielkie wydarzenia, nierozerwalnie związane z historią najnowszą naszej
Irena Piekarska (1923 – 2017)

Upoluj swoją książkę!

            2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na
Upoluj swoją książkę!


Za nami piękny, ale także pracowity, rok szkolny. Podczas uroczystego podsumowania i zakończenia roku poznaliśmy naszych najlepszych. W tym roku niekwestionowaną palmę pierwszeństwa za najlepsze wyniki zdobył Juliusz Błażewicz, na którego koncie znalazły się również i inne niezwykle ważne dokonania (np. zdobycie mandatu posła na Sejm Dzieci i Młodzieży). W Gimnazjum najwzyższe średnie osiągnęli: w klasach trzecich – Julia Jasionowska (kl. 3 c), drugich – Maryla Perkowska (kl. 2e), pierwszych – Gabriela Danowska (kl. 1 c). Największy postęp (progres) w nauce osiągnęli Michał Kopiczko (kl. 2 d) oraz Gabriela Filipowicz (kl. 3a). Rozstrzygnięto również konkurs szkolny na frekwencję, a najlepsze klasy otrzymały nagrody. Ilość wręczonych nagród była w tym roku imponująca i nie sposób wymienić wszystkich nagrodzonych osób.

Nieco smutnym momentem było natomiast pożegnanie osób powszechnie znanych i lubianych w szkole. Na zasłużoną emeryturę odeszli Pan Prof. Lech Pycz oraz Pan Wacław Kotarski. Ze szkoła rozstała się także Pani Prof. Dorota Jabłońska, która od nowego roku będzie pełnić funkcję dyrektora I LO w Suwałkach. Gratulujemy!

Na zakończenie odbyla się uroczysta Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą sprawował ks. Krzysztof Kaszuba.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz radosnego powrotu we wrześniu – w imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół nr2, całej Rady Pedagogicznej oraz pracowników administracji i obslugi.