Ślubowały klasy pierwsze i drugie

W tym roku odbyły się dwa ślubowania – klas pierwszych i klas drugich. Uczniowie klas drugich z powodu obostrzeń pandemicznych...

Joanna Mendak – chorążym na Igrzyskach w Tokio

Igrzyska Olimpijskie to wydarzenie, którym emocjonuje się cały świat. Obok nich organizowane są również Igrzyska Paraolimpijskie, które również przyciągają uwagę,...

Uroczystość ślubowania w II LO

Ślubowanie to w życiu każdego ucznia II LO im. gen. Z. Podhorskiego niezwykle ważne wydarzenie. To nie tylko rozpoczęcie nowego...

Pora pomyśleć o maturze

Rozpoczął się nowy rok szkolny i pora już, by tegoroczni maturzyści zapoznali się z najważniejszymi informacji dotyczącymi egzaminów maturalnych. Zapraszamy...

Polski Komitet Olimpijski uhonorował medalem Edwarda Deca

Jednym z bardzo ważnych elementów obchodów tegorocznego Dnia Olimpijczyka było uhonorowanie nauczyciela naszej szkoły. Pan Prof. Edward Dec, z rąk...


     Klub Historyczny Zaza serdecznie zaprasza do udziału w VII Grze Szkolnej o Żołnierzach Wyklętych, uczniów Zespołu Szkół nr 2 z klas trzecich gimnazjum i wszystkich klas liceum. Eliminacje rozpoczną się 27 lutego o godzinie 9.00, zaś finał gry odbędzie się 1 marca o 9.00 na sali gimnastycznej. Do 22 lutego pięcioosobowe drużyny proszone są o zgłoszenie się do Barbary Żylińskiej (klasa III C). Przed Grą drużyny dostaną instrukcje dotyczące poszczególnych zadań. Na eliminacje przewidzianych jest 10 konkurencji, zaś podczas finału będą do przejścia 4 konkurencje. Za wygraną oczywiście przewidziane są nagrody. W nastrój wprowadzi nas koncert uczniów naszej szkoły oraz ważne wydarzenie, jakim będzie przekazanie Klubowi Historycznemu Zazie sztandaru Żołnierzy Górników. Zachęcamy wszystkich do udziału i do oglądania Gry, która uczy historii, pracy zespołowej i jest ciekawą przygodą.

Klub Historyczny Zaza