Ślubowały klasy pierwsze i drugie

W tym roku odbyły się dwa ślubowania – klas pierwszych i klas drugich. Uczniowie klas drugich z powodu obostrzeń pandemicznych...

Joanna Mendak – chorążym na Igrzyskach w Tokio

Igrzyska Olimpijskie to wydarzenie, którym emocjonuje się cały świat. Obok nich organizowane są również Igrzyska Paraolimpijskie, które również przyciągają uwagę,...

Uroczystość ślubowania w II LO

Ślubowanie to w życiu każdego ucznia II LO im. gen. Z. Podhorskiego niezwykle ważne wydarzenie. To nie tylko rozpoczęcie nowego...

Pora pomyśleć o maturze

Rozpoczął się nowy rok szkolny i pora już, by tegoroczni maturzyści zapoznali się z najważniejszymi informacji dotyczącymi egzaminów maturalnych. Zapraszamy...

Polski Komitet Olimpijski uhonorował medalem Edwarda Deca

Jednym z bardzo ważnych elementów obchodów tegorocznego Dnia Olimpijczyka było uhonorowanie nauczyciela naszej szkoły. Pan Prof. Edward Dec, z rąk...


Nie ma chyba w szkole osoby, która by nie znała Pana Prof. Jarosława Schabieńskiego. Znamy go jak cenionego nauczyciela, twórcę i opiekuna Klubu Historycznego „Zaza”, twórcę Gry Szkolnej „Żołnierze Wyklęci”, autora licznych publikacji czy wreszcie niezwykle pogodnego i życzliwego wszystkim człowieka. Dlatego z ogromną satysfakcją i radością przyjęliśmy informację o przyznaniu mu honorowego tytułu profesora oświaty. W jego osobie została uhonorowana cała nasza społeczność szkolna!

16 października 2017 r. w Urzędzie Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody dnia Edukacji Narodowej. W ramach obchodów Pani Premier Beata Szydło i Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wręczyły nauczycielom odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia. Po uroczystości zebrani mieli możliwość zwiedzenia gmachu Urzędu Rady Ministrów. To właśnie z ich rąk Pan dr Jarosław Schabieński, nauczyciel naszej szkoły, otrzymał honorowy tytuł profesora oświaty, będący najwyższym stopniem awansu zawodowego w oświacie. Jak dotąd od 2008 roku otrzymało go w Polsce 173 osoby, z tego łącznie z dr. Jarosławem Schabieńskim, trzech nauczycieli z Suwałk. I co najważniejsze: wszyscy z nich to nauczyciele naszej szkoły! Byli to Pan Prof. Ignacy Ołów oraz Pan Prof. Edward Dec. Rocznie w skali kraju taki tytuł otrzymuje dwudziestu nauczycieli. Przyznaje go szesnastoosobowa kapituła, a zatwierdza minister edukacji. Kapituła bada dorobek nauczyciela w szeregu kategorii.

Serdecznie gratulujemy tego ogromnego zaszczytu Panu Prof. Jarosławowi Schabieńskiemu. Jesteśmy przekonani, że ten prestiżowy tytuł otrzymała osoba ze wszech miar zasługująca na takie wyróżnienie.