Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych

Ubezpieczenia społeczne to ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Dlatego z radością informujemy, że 28 listopada 2023 r. ponad 40...

Zimowe o’POWIEŚCI

Biblioteka szkolna zaprasza na przedświąteczną prezentację nowości wydawniczych, która odbędzie się na dolnym korytarzu we wtorek 5 grudnia od 8.30...

Wieczór poetycki o miłości

W piątek, 17 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zorganizowaliśmy Wieczorek Poetycki, podczas którego dyskutowaliśmy...

Darmowy trening dla uczniów klas 8 i maturzystów

 Zapraszamy na bezpłatny trening przygotowujący uczniów do egzaminów ósmoklasisty i maturalnego : w trakcie dwóch transmisji na żywo uczniowie powtórzą najważniejsze zagadnienia i...

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony  jest co roku 1 grudnia jako jedna z najważniejszych  kampanii zdrowia publicznego zainicjowanych przez Światową Organizację...


W piątek 9 listopada cała społeczność szkolna uroczyście odśpiewała hymn państwowy. Punktualnie o 11:11 ok. 700 uczniów i nauczycieli na wezwanie pana dyrektora Romualda Borkowskiego: ,,W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości: Do hymnu!’’ odśpiewało 4 zwrotki hymnu narodowego. Wcześniej o akcji opowiedział w swoim przemówieniu wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Suwałk Juliusz Błażewicz. Juliusz przedstawił również swoje refleksje dotyczące hymnu narodowego i jego roli. Na zakończenie pozostawił słuchaczy ze słowami jednego z ojców niepodległej Polski Józefa Piłsudskiego ,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych’’. Następnie wystąpił Pan Dyrektor Romuald Borkowski, który w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność bohaterom za walkę o wolną i demokratyczną Polskę oraz optymistycznie spojrzenie w przyszłość.

Juliusz Błażewicz komentuje to wydarzenie: „Widok całej społeczności szkolnej śpiewających dumnie i uroczyście nasz hymn narodowy pozostanie w mojej pamięci na zawsze, był to moment wzruszający i zapadający w pamięć. Było to potwierdzenie, że wysiłek włożony w organizację był jak najbardziej potrzebny, a działalność społeczna dostarcza wiele satysfakcji i pięknych wspomnień”.

Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości delegacje uczniów złożyły wiązanki kwiatów w symbolicznych miejscach. Ewelina Kisielewska oraz Kacper Borkowski oddali hołd pod pomnikiem Polskiej Organzacji Wojskowej na cmentarzu parafialnym, natomiast Sylwia Berus oraz Juliusz Błażewicz pod pomnikiem Patrona, gen. Zygmunta Podhorskiego.


Skip to content