Ósmoklasiści SP 9

Przypominamy tegorocznym ósmoklasistom, iż odbiór świadectw egzaminu ósmoklasisty będzie miał miejsce 8 lipca 2022 r. (piątek)  o godz. 10.00 na...

Maturzyści II LO – odbiór świadectw dojrzałości

Informujemy wszystkich maturzystów, iż odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 na sali widowiskowo-...

Podręczniki na nowy rok szkolny

Rozpoczęły się wakacje. Ale oprócz zasłużonego odpoczynku, warto chwilę poświęcić na zapoznanie się z podręcznikami, które będą obowiązywały w poszczególnych...

Zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.” – można by powiedzieć za Julianem Przybosiem...

Srebrny medal Mistrzostw Europy dla Aleksandry Chmielewskiej

Kolejne wspaniałe zwycięstwo naszej uczennicy podczas międzynarodowych zawodów. W dniach 20-25 czerwca 2022 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy...


Na kilka przed upragnionymi świętami, 19 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się już 26. edycja Słodkiego Meczu, w którym, jak co roku, zbieraliśmy słodkości dla dzieciaków. Tym razem wsparliśmy maluchy ze świetlicy środowiskowej przy ul. Artyleryjskiej w Suwałkach.

Imprezę rozpoczął występ naszych gości specjalnych, czyli zespołu The Boars, który porwał trybuny do wspólnej zabawy. Swoją obecnością zaszczyciła nas też Monika Bogdanowicz, która w przerwie meczów nam zaśpiewała. Mecze rozgrywane były miedzy I LO, II LO oraz naszymi absolwentami! Specjalnie na tę akcję przyjechali do nas nasi starsi koledzy, którym świetnie szła gra w koszykówkę. Nasza szkoła dzielnie walczyła, jednak zwycięstwo zgarnęli goście zza ratusza, czego im szczerze gratulujemy! W przerwie miedzy meczami uczniów nie męczyła nuda. Organizatorzy zapewnili im mnóstwo rozrywki w postaci konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, które były tak zachęcające, że nawet pani Anna Żuchowska postanowiła wziąć w nich udział. Wygrała nawet konkurs wiedzy, odpowiadając na pytania z przeróżnych kategorii! Uczniów szczególnie do zabawy poderwał wyścig samochodzikami oraz jedzenie pączków na czas… bez użycia rąk. Takie atrakcje tylko w II LO! Po konkursach nadszedł czas na to, co nasi uczniowie uwielbiają najbardziej, czyli zumbę z Lidką Kulik! Całe trybuny w jednej chwili znalazły się na środku hali i wspólnie spalaliśmy kalorie. Był to tylko przedsmak sportowych zmagań, które po chwili mogliśmy oglądać, bowiem w naszej szkole po raz pierwszy zagościła „Olimpijka”. To gra, podczas której uczniowie z I LO, II LO oraz nasi absolwenci zmierzyli się ze sobą, rywalizując w przeróżnych konkurencjach takich jak np. bieg w workach. Zabawa była przednia! Tutaj też szczególne gratulacje dla I Liceum, które zgarnęło główną nagrodę. Imprezę zamknęła pani dyrektor Renata Kaczmarek, która jednocześnie wręczyła dzieciom wszystkie uzbierane słodycze. Szczególne podziękowania należą się też III liceum, które mimo iż nie zaszczyciło nas swoją obecnością, wręczyło nam uzbierane w ich szkole słodkości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego historycznego już w naszej szkole wydarzenia, bez Was by się to nie udało! Najpierw jednak swoje myśli kierujemy ku – niezyjącemu już – nauczycielowi i wicedyrekotorowi, panu Waldemarowi Piechowi, który zainicjował tę akcję jako pierwszy w Polsce. Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, którzy postanowili poświęcić jedną ze swych lekcji i przyjść na halę, żeby wspólnie kibicować naszej szkolnej reprezentacji. Słowa największego uznania należą się jednak dwóm szczególnym osobom, które całą tę akcję trzymały w garści i zgodzili się wziąć tak wielką imprezę na swoje barki. Te osoby to oczywiście nikt inny jak opiekun Szkolnego Koła Caritas oraz Radia GTMs pan Grzegorz Kalejta i pan Jerzy Danilewicz, który w tym roku szczególnie czynnie uczestniczy w życiu obu szkolnych działalności. To oni do późnych godzin przygotowywali dekorację i wspominając Słodki Mecz nie możemy ich pominąć! Wszyscy byli zachwyceni efektem jaki przyniosła cała impreza, a szczególnie dzieci ze świetlicy. Wiemy, że szybko zatęsknicie za atrakcjami towarzyszącymi tej akcji, ale spokojnie, widzimy się za rok! Już zaczynamy myśleć nad przyszłorocznymi atrakcjami.