Dzień Języków Obcych

26 września 2023 r. przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Dlatego - w związku z tym wydarzeniem - w naszej szkole...

Nasi uczniowie nagrodzeni podczas Gali Ucznia Zdolnego

Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych "Zdolny Suwalczanin", realizowany przez suwalski samorząd, obejmuje m.in. stypendia i nagrody przyznawane za osiągnięcia naukowe...

Dyrektorskie dni wolne

Wszyscy doskonale wiemy, kiedy przypadają ferie czy też wakacje. Jeżeli ktoś tego nie wie, zapraszamy na stronę Ministerstwa Edukacji i...

Godziny dostępności nauczycieli

Przypominamy, że nauczyciele naszej szkoły realizują tzw. godziny dostępności. Najkrócej ujmując jest to jest to jedna godzina w tygodniu przeznaczona...

Ruszyły zajęcia strzeleckie

Strzelectwo sportowe jest sportem, który cieszy się ogromną popularnością w naszej szkole. Ta wyjątkowa pasja to nie tylko "adrenalina", ale...


Kolejna edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie znów przyniosła doskonałe wyniki naszych uczniów. Podobnie jak w latach ubieglych, także i obecnie, uczniowie II LO zdominowali pierwszą dziesiątkę najlepszych wyników. Warto podkreślić, że w olimpiadzie bralo ok. stu uczestników (nie tylko z Suwałk, ale m.in. z Białegostoku oraz Sokółki). Patronat honorowy nad konkursem sprawowali m.in. Prezydent Miasta Suwałk, Wójt Gminy Suwałki, Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku (oddział celny w Suwałkach), Stowarzyszenie Generałów Policji RP.

Zwycięzcą V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie został Krzysztof Burba, drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Piktelowi, czwarte zajęła Dominika Dzida, piąte – Angelika Cichosz, siódme – Filip Taraszkiewicz, dziewiąte – Kinga Giełażewska. W dogrywce znalazła się również m.in. Natalia Skrocka. Wszystkim serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!

Organizatorem olimpiady jest suwalska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (Wydział Ochrony Zdrowia i dr Andrzej Sęk).

Relację wraz ze zdjęciami znajdziemy na stronie internetowej PWSZ: http://www.pwsz.suwalki.pl/aktualnosci/madrym-jest-ten-kto-czuje-sie-bezpiecznie,art1410/


Skip to content