Sukces Artura na XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego!

Sukces Artura na XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego!

   W dniach od 3 kwietnia do 6 kwietnia odbywały się eliminacje centralne XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w...
Egzamin ósmoklasisty 2019

Egzamin ósmoklasisty 2019

W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r. odbędą się egzaminy ósmoklasistów. Informujemy, że w dniach 15 - 16 kwietnia...
Egzaminy gimnazjalne 2019

Egzaminy gimnazjalne 2019

Informujemy, że egzaminy gimnazjalne odbędą się w wyznaczonym terminie (tj. 10-12 kwietnia 2019 r.). Prosimy uczniów o punktualne stawienie się...
Rozpoczął się strajk nauczycieli

Rozpoczął się strajk nauczycieli

Informujemy, że w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach trwa strajk nauczycieli. Zajęcia dydaktyczne są odwołane. Szkoła zapewnia jedynie zajęcia...
Finalistki ogólnopolskiej olimpiady

Finalistki ogólnopolskiej olimpiady

Jedno jest pewne, nie było łatwo. Aż dwie uczennice II LO zostały finalistkami Olimpiady Teologii Katolickiej, której temat brzmiał "Święty...


Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli bliżej poznać debatę i umiejętność dyskusji. W dniu 13 marca odbyła się szkolna debata oksfordzka. Teza debaty brzmiała ,,Czarny rynek w PRL pełnił pozytywną rolę’’. Stronę propozycji reprezentowali: Paweł Mackiewicz, Bartosz Izdebski, Maja Gąsiorowska i Wiktoria Pieczulis, natomiast stronę opozycji: Sylwia Berus, Krzysztof Burba, Artur Szczepkowski i Agata Kowalewska. Ostatecznie jury w składzie: Pani Profesor Bożena Pietrewicz-Dąbrowska, Pani Iwona Świątkowska Luto i przewodniczący komisji Pan Profesor Grzegorz Kalejta zadecydowało, po burzliwej naradzie, o zwycięstwie drużyny propozycji. Najlepszym mówcą debaty została Wiktoria Pieczulis. Miło nam również poinformować, że Wiktoria wraz ze zwycięzcami eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Debat Oksfordzkich ,,DeBBaty’’ będzie reprezentowała II Liceum na finałach krajowych w Warszawie.

Debatę prowadził marszałek Juliusz Błażewicz, wraz z sekretarzem Nicolasem Agnello.