Podręczniki na nowy rok szkolny

Podręczniki na nowy rok szkolny

Chociaż wakacje dopiero się zaczęły, warto pomyśleć o nowych podręcznikach. Poniżej przedstawiamy wykaz podręczników obowiazujących w nowym roku szkolnym 2019/2020...
Kondolencje

Kondolencje

Pani Katarzynie Wincenciuk szczere wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci Ojca składają: Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy administracji i obsługioraz uczniowie...
Najpiękniejsze wakacje tylko w Suwałkach

Najpiękniejsze wakacje tylko w Suwałkach

Już niebawem dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają wakacje. Miejskie jednostki kultury oraz suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały bogatą ofertę...
Harmonogram uroczystego zakończenia roku szkolnego

Harmonogram uroczystego zakończenia roku szkolnego

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, czasie wielu zwycięstw i sukcesów, nadeszła pora na uroczysty koniec. Informujemy, że uroczystość zakończenia roku...
Kondolencje

Kondolencje

Pani Ewie Mackiewicz szczere wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci Matki składają: Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy administracji i obsługioraz uczniowie...


Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli bliżej poznać debatę i umiejętność dyskusji. W dniu 13 marca odbyła się szkolna debata oksfordzka. Teza debaty brzmiała ,,Czarny rynek w PRL pełnił pozytywną rolę’’. Stronę propozycji reprezentowali: Paweł Mackiewicz, Bartosz Izdebski, Maja Gąsiorowska i Wiktoria Pieczulis, natomiast stronę opozycji: Sylwia Berus, Krzysztof Burba, Artur Szczepkowski i Agata Kowalewska. Ostatecznie jury w składzie: Pani Profesor Bożena Pietrewicz-Dąbrowska, Pani Iwona Świątkowska Luto i przewodniczący komisji Pan Profesor Grzegorz Kalejta zadecydowało, po burzliwej naradzie, o zwycięstwie drużyny propozycji. Najlepszym mówcą debaty została Wiktoria Pieczulis. Miło nam również poinformować, że Wiktoria wraz ze zwycięzcami eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Debat Oksfordzkich ,,DeBBaty’’ będzie reprezentowała II Liceum na finałach krajowych w Warszawie.

Debatę prowadził marszałek Juliusz Błażewicz, wraz z sekretarzem Nicolasem Agnello.