Nasza uczennica na Mistrzostwach Świata

Nasza uczennica na Mistrzostwach Świata

Kolejne wiadomości sportowe są fantastyczne. W dniu 15 czerwca 2021 r. reprezentacja Polski w Pływaniu w Płetwach będzie walczyć w...
Medale pływaków

Medale pływaków

Pora na najnowsze wiadomości ze świata sportu. Cieszymy się, że możemy przedstawić fantastyczne informacje dotyczące naszych pływaków. Podopieczni Pana Prof....
Plan lekcji

Plan lekcji

Chociaż niedługo koniec roku szkolnego, warto pozostały czas przeznaczyć na sumienną naukę, by móc potem cieszyć się wspaniałymi wynikami. Zachęcamy...

Od kilkunastu lat dzień 2 maja obchodzimy jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypominamy o tym i zachęcamy, by tego właśnie...
Najlepsi uczniowie II LO wpisali się do Złotej Księgi

Najlepsi uczniowie II LO wpisali się do Złotej Księgi

Wpis do Złotej Księgi Absolwentów II LO w Suwałkach jest ogromnym wyróżnieniem, na które uczniowie pracują przez cały okres nauki...


Jedno jest pewne, nie było łatwo. Aż dwie uczennice II LO zostały finalistkami Olimpiady Teologii Katolickiej, której temat brzmiał „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Etap ogólnopolski XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej – Opole 2019 odbywał się w dniach 29-30 marca 2019 r. (Opole, Góra św. Anny). Sylwia Berus oraz Julia Śliwińska (tegoroczne maturzystki z klasy III C) po raz kolejny uzyskały doskonałe wyniki.
Sylwia Berus komentuje olimpiadę następująco: Taka olimpiada to nie tylko napisane testu i oczekiwanie jaki będzie wynik. To coś więcej. Przebywając na Górze Świętej Anny zdążyłam się o tym przekonać. To wspaniale spędzony czas z ludźmi o wielkich sercach, z ludźmi wartościowymi, którzy mają cos do powiedzenia w dzisiejszym świecie. Wyjazd na Olimpiadę nie oznacza całej drogi modlitw. To przeżywanie chwili z radością i miłością oraz przekonanie sie, że nie trzeba na sile dążyć do zwycięstwa, oczekując na wspaniale nagrody (oczywiście nagrody były wspaniale, oprócz indeksów na renomowane uczelnie, także wyjazdy wypoczynkowe i bilety na mecze reprezentacji Polski), ale umiejętność gratulowania innym, jeżeli nam się nie powiedzie. Wraz z Julia zdobylysmy tytuł finalistek, dzięki czemu mamy w pewnym sensie „otwarte drzwi” na studia juz teraz. Przepiękne Opole, Kamień Slaski – miejsce urodzenia Św.Jacka patrona tej Olimpiady, to miejsca które przy okazji tego wyjazdu moglysmy zobaczyć. Zachęcam wszystkich do udziału w takiej olimpiadzie i obalania „stereotypów” dotyczących chrześcijańskiego życia!
Warto podkreślić, że Julia Śliwińska już po raz trzeci uzyskała tytuł finalistki tej Olimpiady!
Serdecznie gratulujemy!