Dzień Języków Obcych

26 września 2023 r. przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Dlatego - w związku z tym wydarzeniem - w naszej szkole...

Nasi uczniowie nagrodzeni podczas Gali Ucznia Zdolnego

Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych "Zdolny Suwalczanin", realizowany przez suwalski samorząd, obejmuje m.in. stypendia i nagrody przyznawane za osiągnięcia naukowe...

Dyrektorskie dni wolne

Wszyscy doskonale wiemy, kiedy przypadają ferie czy też wakacje. Jeżeli ktoś tego nie wie, zapraszamy na stronę Ministerstwa Edukacji i...

Godziny dostępności nauczycieli

Przypominamy, że nauczyciele naszej szkoły realizują tzw. godziny dostępności. Najkrócej ujmując jest to jest to jedna godzina w tygodniu przeznaczona...

Ruszyły zajęcia strzeleckie

Strzelectwo sportowe jest sportem, który cieszy się ogromną popularnością w naszej szkole. Ta wyjątkowa pasja to nie tylko "adrenalina", ale...


Jedno jest pewne, nie było łatwo. Aż dwie uczennice II LO zostały finalistkami Olimpiady Teologii Katolickiej, której temat brzmiał „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Etap ogólnopolski XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej – Opole 2019 odbywał się w dniach 29-30 marca 2019 r. (Opole, Góra św. Anny). Sylwia Berus oraz Julia Śliwińska (tegoroczne maturzystki z klasy III C) po raz kolejny uzyskały doskonałe wyniki.
Sylwia Berus komentuje olimpiadę następująco: Taka olimpiada to nie tylko napisane testu i oczekiwanie jaki będzie wynik. To coś więcej. Przebywając na Górze Świętej Anny zdążyłam się o tym przekonać. To wspaniale spędzony czas z ludźmi o wielkich sercach, z ludźmi wartościowymi, którzy mają cos do powiedzenia w dzisiejszym świecie. Wyjazd na Olimpiadę nie oznacza całej drogi modlitw. To przeżywanie chwili z radością i miłością oraz przekonanie sie, że nie trzeba na sile dążyć do zwycięstwa, oczekując na wspaniale nagrody (oczywiście nagrody były wspaniale, oprócz indeksów na renomowane uczelnie, także wyjazdy wypoczynkowe i bilety na mecze reprezentacji Polski), ale umiejętność gratulowania innym, jeżeli nam się nie powiedzie. Wraz z Julia zdobylysmy tytuł finalistek, dzięki czemu mamy w pewnym sensie „otwarte drzwi” na studia juz teraz. Przepiękne Opole, Kamień Slaski – miejsce urodzenia Św.Jacka patrona tej Olimpiady, to miejsca które przy okazji tego wyjazdu moglysmy zobaczyć. Zachęcam wszystkich do udziału w takiej olimpiadzie i obalania „stereotypów” dotyczących chrześcijańskiego życia!
Warto podkreślić, że Julia Śliwińska już po raz trzeci uzyskała tytuł finalistki tej Olimpiady!
Serdecznie gratulujemy!


Skip to content