Młodzieżowe wybory

Młodzieżowe wybory

Przypominamy, że już 9 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły będą mogli "wziąć sprawy w swoje ręce" i uczestniczyć w...
Dzień Patrona szkoły i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Patrona szkoły i ślubowanie klas pierwszych

291 uczniów klas pierwszych w obecności rodziców, Rady Pedagogicznej i starszych kolegów złożyło ślubowanie i zostało oficjalnie przyjętych grona uczniów II...
Spróbuj tylko mrugnąć…

Spróbuj tylko mrugnąć…

Jak wiecie, ostatnio odbył się w naszej szkole turniej UNFAME MMA, który dotyczył klas 1 i 2. Tym razem mamy...
Eliza znów triumfuje!

Eliza znów triumfuje!

Nadal mamy w pamięci niezwykłe dokonania naszych zawodników w strzelectwie. W dniach 25-29 września bieżącego roku w Bydgoszczy odbyły się...
Sukces pływaków na międzynarodowych mistrzostwach

Sukces pływaków na międzynarodowych mistrzostwach

Fantastyczne wiadomości ze świata sportu. W dniach 28-29 września 2019 r. w Olecu odbyły sę Makroregionalne Mistrzostwa Europy Północno Wschodniej...


W naszej szkole uczy się wielu wyjątkowych uczniów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mijamy na szkolnym korytarzu osoby mające na swoim koncie imponujące dokonania. Z pewnością do takich należy Aleksandra Biłbak, uczennica klasy drugiej LO. Niedawno odniosła imponujące sukcesy podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowców Karate Shinkyokushin, które miały miejsce w Pradze. W mistrzostwach wzięło udział 479 zawodników z 32 krajów. Polskę reprezentowało 69 zawodników, w tym Aleksandra Biłbak, która zdobyła wicemistrzostwo  Europy w kategorii młodzieżowców do 55kg. W pierwszej walce spotkała się z bardzo wymagającą Włoszką, Dilettą Vinci, która była medalistką z zeszłego roku. Zawodniczki stoczyły trzy bardzo wyrównane rundy, po których sędziowie wskazali na naszą Olę.

W półfinale zmierzyła się z Ukrainką, Valeriią Demchenko. Dla Oli wystarczyła jedna runda, aby pokazać wyraźną wyższość nad przeciwniczką, zdobywając waza-ri skutecznymi technikami ręcznymi na tułów. W finale spotkała się z Litwinką, Emiliją Korotkovaite. Obie zawodniczki nie pozwoliły sobie łatwo wygrać, stoczyły ze sobą zacięty trzyrundowy pojedynek. Sędziowie po trzeciej rundzie wskazali jednak na Litwinkę. 

Serdecznie gratulujemy tak doskonałych wyników i jesteśmy pewni, że będziemy mogli informować o kolejnych.