Mistrzostwa Suwałk w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadpodstawowych

Mistrzostwa Suwałk w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadpodstawowych

Kolejny sukces naszych sportowców. W dniach 6  i 10 lutego 2020 r. w hali Zespołu Szkół nr 6 im. Karola...
Ofiaruj włosy

Ofiaruj włosy

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję Fundacji Przyjaźni We Girls, która „pomaga dzieciom chorym oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu dzieci....
Przed nami Walentynki

Przed nami Walentynki

Wielkimi krokami zbliża się dzień zakochanych - Walentynki. Jak co roku pragniemy świętować z wami i z tej okazji przygotowaliśmy...
Wszystkiego dobrego dla chorego

Wszystkiego dobrego dla chorego

Choroba jest zawsze trudnym okresem w życiu człowieka. Dlatego właśnie – na Światowy Dzień Chorego (11 lutego) – przygotowaliśmy specjalne...
Zbierajmy nakrętki i pomóżmy zwierzętom

Zbierajmy nakrętki i pomóżmy zwierzętom

Dnia 4 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią Krystyną Chilińską Prezesem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami...


W naszej szkole uczy się wielu wyjątkowych uczniów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mijamy na szkolnym korytarzu osoby mające na swoim koncie imponujące dokonania. Z pewnością do takich należy Aleksandra Biłbak, uczennica klasy drugiej LO. Niedawno odniosła imponujące sukcesy podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowców Karate Shinkyokushin, które miały miejsce w Pradze. W mistrzostwach wzięło udział 479 zawodników z 32 krajów. Polskę reprezentowało 69 zawodników, w tym Aleksandra Biłbak, która zdobyła wicemistrzostwo  Europy w kategorii młodzieżowców do 55kg. W pierwszej walce spotkała się z bardzo wymagającą Włoszką, Dilettą Vinci, która była medalistką z zeszłego roku. Zawodniczki stoczyły trzy bardzo wyrównane rundy, po których sędziowie wskazali na naszą Olę.

W półfinale zmierzyła się z Ukrainką, Valeriią Demchenko. Dla Oli wystarczyła jedna runda, aby pokazać wyraźną wyższość nad przeciwniczką, zdobywając waza-ri skutecznymi technikami ręcznymi na tułów. W finale spotkała się z Litwinką, Emiliją Korotkovaite. Obie zawodniczki nie pozwoliły sobie łatwo wygrać, stoczyły ze sobą zacięty trzyrundowy pojedynek. Sędziowie po trzeciej rundzie wskazali jednak na Litwinkę. 

Serdecznie gratulujemy tak doskonałych wyników i jesteśmy pewni, że będziemy mogli informować o kolejnych.