Młodzieżowe wybory

Młodzieżowe wybory

Przypominamy, że już 9 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły będą mogli "wziąć sprawy w swoje ręce" i uczestniczyć w...
Dzień Patrona szkoły i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Patrona szkoły i ślubowanie klas pierwszych

291 uczniów klas pierwszych w obecności rodziców, Rady Pedagogicznej i starszych kolegów złożyło ślubowanie i zostało oficjalnie przyjętych grona uczniów II...
Spróbuj tylko mrugnąć…

Spróbuj tylko mrugnąć…

Jak wiecie, ostatnio odbył się w naszej szkole turniej UNFAME MMA, który dotyczył klas 1 i 2. Tym razem mamy...
Eliza znów triumfuje!

Eliza znów triumfuje!

Nadal mamy w pamięci niezwykłe dokonania naszych zawodników w strzelectwie. W dniach 25-29 września bieżącego roku w Bydgoszczy odbyły się...
Sukces pływaków na międzynarodowych mistrzostwach

Sukces pływaków na międzynarodowych mistrzostwach

Fantastyczne wiadomości ze świata sportu. W dniach 28-29 września 2019 r. w Olecu odbyły sę Makroregionalne Mistrzostwa Europy Północno Wschodniej...


Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Zygmunta Podhorskiego, Tomasz Dąbrowski i Juliusz Błażewicz, w dniach 18-22 września 2019 r. wezmą udział w projekcie Europa dla Obywateli: „Debata Obywatelska – Zero Plastiku w Europie”. Organizatorem spotkania jest miasto Vimercate we Włoszech. Oprócz przedstawicieli z Polski, w spotkaniu będzie uczestniczyła młodzież z innych krajów europejskich. Uczestnicy spotkania będą dyskutować na temat określenia prawidłowych kroków w zarządzaniu odpadami z tworzyw sztucznych oraz nowych przepisów regulujących magazynowanie odpadów. Podczas tej wizyty nasi uczniowie zaprezentują lokalne sposoby redukcji zbierania tworzyw sztucznych na terenie Suwalszczyzny i Miasta Suwałki. Życzymy powodzenia!