Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych

Ubezpieczenia społeczne to ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Dlatego z radością informujemy, że 28 listopada 2023 r. ponad 40...

Zimowe o’POWIEŚCI

Biblioteka szkolna zaprasza na przedświąteczną prezentację nowości wydawniczych, która odbędzie się na dolnym korytarzu we wtorek 5 grudnia od 8.30...

Wieczór poetycki o miłości

W piątek, 17 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zorganizowaliśmy Wieczorek Poetycki, podczas którego dyskutowaliśmy...

Darmowy trening dla uczniów klas 8 i maturzystów

 Zapraszamy na bezpłatny trening przygotowujący uczniów do egzaminów ósmoklasisty i maturalnego : w trakcie dwóch transmisji na żywo uczniowie powtórzą najważniejsze zagadnienia i...

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony  jest co roku 1 grudnia jako jedna z najważniejszych  kampanii zdrowia publicznego zainicjowanych przez Światową Organizację...


Ten apel rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy cztery zwrotki. Wcześniej mogliśmy zobaczyć transmisję złożenia kwiatów przez delegację uczniowską pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod pomnikiem gen. Zygmunta Podhorskiego, naszego patrona.

A potem nastąpiło przejście przez ojczyste dzieje. Spoza mgieł mogliśmy dostrzec najważniejsze wydarzenia, przypomnieć, skąd nasz ród, jak to było z Lechem, Czechem i Rusem, gdzie orzeł bialy uwił gniazdo. W naszej historii tak często splatały się bohaterstwo i zdrada, radość i łzy. Tajemniczy glos narratora snujący  niczym baśń opowieść o chwale i upadku Rzeczypospolitej doprowadził nas do okresu dwudziestolecia międzywojennego. W naszej kawiarence z tego okresu zasiadły cienie bohaterów, które z radością wsłuchiwały w rozkwitającą wolność.

Wszystko przerwał  potworny ryk niemieckich samolotów. Jeszcze tylko ponura lista miejsc kaźni… jeszcze tylko przypomnienie najważniejszych zasad każdego Polaka i pojawiła się ona. Tak, na scenę weszła Polska, która zadała jedno tylko pytania: A ty, jakim jesteś Polakiem.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor doceniła przygotowaną uroczystość oraz zaprosiła na  miejskie obchody.


Skip to content