Nasza uczennica na Mistrzostwach Świata

Nasza uczennica na Mistrzostwach Świata

Kolejne wiadomości sportowe są fantastyczne. W dniu 15 czerwca 2021 r. reprezentacja Polski w Pływaniu w Płetwach będzie walczyć w...
Medale pływaków

Medale pływaków

Pora na najnowsze wiadomości ze świata sportu. Cieszymy się, że możemy przedstawić fantastyczne informacje dotyczące naszych pływaków. Podopieczni Pana Prof....
Plan lekcji

Plan lekcji

Chociaż niedługo koniec roku szkolnego, warto pozostały czas przeznaczyć na sumienną naukę, by móc potem cieszyć się wspaniałymi wynikami. Zachęcamy...

Od kilkunastu lat dzień 2 maja obchodzimy jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypominamy o tym i zachęcamy, by tego właśnie...
Najlepsi uczniowie II LO wpisali się do Złotej Księgi

Najlepsi uczniowie II LO wpisali się do Złotej Księgi

Wpis do Złotej Księgi Absolwentów II LO w Suwałkach jest ogromnym wyróżnieniem, na które uczniowie pracują przez cały okres nauki...


Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie, organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach od kilku lat, cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów suwalskich szkół ponadpodstawowych. Patronat nad nią sprawują m.in. Prezydent Miast Suwałk, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Starosta Suwalski, Stowarzyszenie Generałów Policji RP czy też Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Tegoroczna, szósta już edycja, przyciągnęła ponad 120 uczestników, którzy musieli zmierzyć z bardzo trudną wiedzą m.in. z wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się znajomością blisko dwudziestu aktów prawnych (przede wszystkim ustaw) dotyczących m.in. służb mundurowych.

Cieszymy się, że także i w tym roku uczniowie II LO znaleźli się wśród najlepszych! O wysokim poziomie świadczy konieczność organizacji dogrywek w celu ustalenia miejsc w pierwszej dziesiątce. Po raz kolejny zwycięzcą olimpiady został Krzysztof Burba! Na 2. miejscu znalazła się Dominika Dzida, na 3. miejscu – Sebastian Sapiński, na 4. miejscu – Julia Dębska, 5. miejscu – Karolina Sawicka, 6. – Szymon Topolski oraz Bartosz Sztukowski, 7. – Klaudia Domysławska, 8. – Aleksandra Gajewska.

Gratulujemy serdecznie naszym uczniom!

Więcej na temat olimpiady na stronie Organizatora.