Dzień Języków Obcych

26 września 2023 r. przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Dlatego - w związku z tym wydarzeniem - w naszej szkole...

Nasi uczniowie nagrodzeni podczas Gali Ucznia Zdolnego

Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych "Zdolny Suwalczanin", realizowany przez suwalski samorząd, obejmuje m.in. stypendia i nagrody przyznawane za osiągnięcia naukowe...

Dyrektorskie dni wolne

Wszyscy doskonale wiemy, kiedy przypadają ferie czy też wakacje. Jeżeli ktoś tego nie wie, zapraszamy na stronę Ministerstwa Edukacji i...

Godziny dostępności nauczycieli

Przypominamy, że nauczyciele naszej szkoły realizują tzw. godziny dostępności. Najkrócej ujmując jest to jest to jedna godzina w tygodniu przeznaczona...

Ruszyły zajęcia strzeleckie

Strzelectwo sportowe jest sportem, który cieszy się ogromną popularnością w naszej szkole. Ta wyjątkowa pasja to nie tylko "adrenalina", ale...


Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie, organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach od kilku lat, cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów suwalskich szkół ponadpodstawowych. Patronat nad nią sprawują m.in. Prezydent Miast Suwałk, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Starosta Suwalski, Stowarzyszenie Generałów Policji RP czy też Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Tegoroczna, szósta już edycja, przyciągnęła ponad 120 uczestników, którzy musieli zmierzyć z bardzo trudną wiedzą m.in. z wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się znajomością blisko dwudziestu aktów prawnych (przede wszystkim ustaw) dotyczących m.in. służb mundurowych.

Cieszymy się, że także i w tym roku uczniowie II LO znaleźli się wśród najlepszych! O wysokim poziomie świadczy konieczność organizacji dogrywek w celu ustalenia miejsc w pierwszej dziesiątce. Po raz kolejny zwycięzcą olimpiady został Krzysztof Burba! Na 2. miejscu znalazła się Dominika Dzida, na 3. miejscu – Sebastian Sapiński, na 4. miejscu – Julia Dębska, 5. miejscu – Karolina Sawicka, 6. – Szymon Topolski oraz Bartosz Sztukowski, 7. – Klaudia Domysławska, 8. – Aleksandra Gajewska.

Gratulujemy serdecznie naszym uczniom!

Więcej na temat olimpiady na stronie Organizatora.


Skip to content