Ślubowały klasy pierwsze i drugie

W tym roku odbyły się dwa ślubowania – klas pierwszych i klas drugich. Uczniowie klas drugich z powodu obostrzeń pandemicznych...

Joanna Mendak – chorążym na Igrzyskach w Tokio

Igrzyska Olimpijskie to wydarzenie, którym emocjonuje się cały świat. Obok nich organizowane są również Igrzyska Paraolimpijskie, które również przyciągają uwagę,...

Uroczystość ślubowania w II LO

Ślubowanie to w życiu każdego ucznia II LO im. gen. Z. Podhorskiego niezwykle ważne wydarzenie. To nie tylko rozpoczęcie nowego...

Pora pomyśleć o maturze

Rozpoczął się nowy rok szkolny i pora już, by tegoroczni maturzyści zapoznali się z najważniejszymi informacji dotyczącymi egzaminów maturalnych. Zapraszamy...

Polski Komitet Olimpijski uhonorował medalem Edwarda Deca

Jednym z bardzo ważnych elementów obchodów tegorocznego Dnia Olimpijczyka było uhonorowanie nauczyciela naszej szkoły. Pan Prof. Edward Dec, z rąk...


Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Suwalskich Szkół,

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

kończy się rok szkolny, a wraz z nim mija czas wytężonej pracy. Był to kolejny wyjątkowy i jednocześnie trudny rok, który wymagał od wszystkich ogromnej dyscypliny i samodzielności. Stan epidemii przeorganizował pracę uczniów i nauczycieli. Wszyscy mierzyliśmy się z licznymi obowiązkami w nowej rzeczywistości. Był to również trudny czas dla samorządu. Staraliśmy się pozyskać jak najwięcej środków na zakup sprzętu, niezbędnego do pracy zdalnej. Do szkół trafiły komputery, laptopy i tablety, które służyły nauczycielom oraz uczniom. W czasie zdalnej nauki uczniowie musieli radzić sobie nie tylko ze sprzętem IT, ale, przede wszystkim, z własnymi emocjami, samotnością i tęsknotą za przyjaciółmi. Dlatego, w sposób szczególny, doceniam i gratuluję uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wszystkich szkolnych sukcesów i osiągnięć – tych wielkich i tych mniejszych. W tym trudnym czasie nieocenione było wsparcie rodziców. Dziękuję Państwu serdecznie za ogromne zaangażowanie i współpracę. Doceniam to, ponieważ wielu z Was łączyło pracę zawodową ze wspieraniem dzieci podczas zdalnej edukacji.   Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

chciałbym wyrazić mój ogromny szacunek dla dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy, wbrew przeciwnościom, dbają o jak najwyższą jakość edukacji. Często, oprócz czasu i zaangażowania, wkładają Państwo w swoją pracę dużo serca. Nie tylko przekazujecie uczniom wiedzę, ale staracie się rozumieć ich potrzeby. Pomagacie nie tylko w problemach z nauką, ale również w tych życiowych. Życzę Państwu zapału i motywacji do dalszej pracy. W czasie urlopu życzę wytchnienia od codziennych obowiązków. Wakacje niech będą czasem odpoczynku, okazją do ciekawych spotkań i sposobem na zregenerowanie sił przed nowym rokiem szkolnym. Pracownikom Administracji i Obsługi dziękuję za nieodzowne wspomaganie pracy szkoły, zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków.

Drodzy Uczniowie,

jestem świadomy, że był to dla Was bardzo trudny rok. Na szczęście ostanie tygodnie nauki mogliście już spędzić w szkole, nadrabiając i odnawiając, tak ważne w życiu młodych ludzi, relacje i więzi rówieśnicze. Życzę, aby okres wakacji był pełen wrażeń i przygód, a przede wszystkim wypełnienia go niezapomnianymi chwilami, spędzonymi wspólnie z kolegami i koleżankami. Zachęcam wszystkich do skorzystania z, przygotowanej przez Miasto, ciekawej oferty zajęć oraz półkolonii. Odpoczywajcie odpowiedzialnie i bezpiecznie, a we wrześniu wróćcie do szkół, pełni energii i chęci do podjęcia nowych wyzwań edukacyjnych.

Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022.

Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz

Suwałki, 25 czerwca 2021 r.

Źródło informacji: https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/koniec-roku-szkolnego-list-prezydenta-suwalk,2583979