Mistrzowie ortografii

Świetną znajomością ojczystego języka, a przede wszystkim ortografii ,może pochwalić się Mateusz Nejman (uczeń kl.8b), który zajął II miejsce w...

Zdalne nauczanie

W związku z sytuacją epidemiologiczną, uczniowie klasy IE od 26.10.2021 do 29.10.2021 przechodzą na zdalne nauczanie na platformie MS Teams....

Zdobyliśmy Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w szachach

Pora na najnowsze wiadomości ze świata szachów. Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się XII Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego...

Lekcje online

Informujemy, że od 21.10.2021 (czwartek) do 28.10.2021 uczniowie klasy III C przechodzą na zdalne nauczanie na platformie MS Teams. Zgodnie...

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W  poniedziałek, 18 października 2021 r. w naszej sali widowiskowo-sportowej  odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej, których gospodarzem był Podlaski...


Ślubowanie to w życiu każdego ucznia II LO im. gen. Z. Podhorskiego niezwykle ważne wydarzenie. To nie tylko rozpoczęcie nowego etapu edukacji w wybranej przez siebie szkole, ale przede wszystkim włączenie w szkolną społeczność. Od tego momentu będą reprezentować swoją szkołę m.in. poprzez wypełnianie swoich obowiązków, postawę moralną i obywatelską.  W tym roku jest ono wyjątkowo również z tego względu, że ślubować będą także uczniowie klas drugich, ponieważ,  z powodu pandemii, uroczystość nie odbyła się w ubiegłym roku.

Ślubowanie klas pierwszych i drugich II Liceum obędzie się we wtorek, 21 września 2021 r. według następującego harmonogramu:

9.50 (początek 3. lekcji) – ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczą również uczniowie klas trzecich (po szkole podstawowej, czyli IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIE). Po uroczystości zajęcia według planu.

11.30 (koniec 4. lekcji) – ślubowanie uczniów klas drugich. W uroczystości uczestniczą również uczniowie klas trzecich (po gimnazjum, czyli IIIA3, IIIB3, IIIC3, IIID3). Po uroczystości zajęcia według planu.

W dniu ślubowania wszystkich uczniów Liceum obowiązuje strój galowy.