Zapraszamy na Jarmark Kamedulski

Czas wakacji to wspaniała okazja do aktywnego włączenia się w życie naszego miasta. Już 6 sierpnia 2022 r. rozpoczną się...

Ważna informacja dla absolwentów klas ósmych

W związku ze zmianą zarządzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty i bardzo krótkim terminem na dokonanie przez kandydatów ewentualnych zmian we wnioskach...

Ósmoklasiści SP 9

Przypominamy tegorocznym ósmoklasistom, iż odbiór świadectw egzaminu ósmoklasisty będzie miał miejsce 8 lipca 2022 r. (piątek)  o godz. 10.00 na...

Maturzyści II LO – odbiór świadectw dojrzałości

Informujemy wszystkich maturzystów, iż odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 na sali widowiskowo-...

Podręczniki na nowy rok szkolny

Rozpoczęły się wakacje. Ale oprócz zasłużonego odpoczynku, warto chwilę poświęcić na zapoznanie się z podręcznikami, które będą obowiązywały w poszczególnych...


Ślubowanie to w życiu każdego ucznia II LO im. gen. Z. Podhorskiego niezwykle ważne wydarzenie. To nie tylko rozpoczęcie nowego etapu edukacji w wybranej przez siebie szkole, ale przede wszystkim włączenie w szkolną społeczność. Od tego momentu będą reprezentować swoją szkołę m.in. poprzez wypełnianie swoich obowiązków, postawę moralną i obywatelską.  W tym roku jest ono wyjątkowo również z tego względu, że ślubować będą także uczniowie klas drugich, ponieważ,  z powodu pandemii, uroczystość nie odbyła się w ubiegłym roku.

Ślubowanie klas pierwszych i drugich II Liceum obędzie się we wtorek, 21 września 2021 r. według następującego harmonogramu:

9.50 (początek 3. lekcji) – ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczą również uczniowie klas trzecich (po szkole podstawowej, czyli IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIE). Po uroczystości zajęcia według planu.

11.30 (koniec 4. lekcji) – ślubowanie uczniów klas drugich. W uroczystości uczestniczą również uczniowie klas trzecich (po gimnazjum, czyli IIIA3, IIIB3, IIIC3, IIID3). Po uroczystości zajęcia według planu.

W dniu ślubowania wszystkich uczniów Liceum obowiązuje strój galowy.