Mistrzowie ortografii

Świetną znajomością ojczystego języka, a przede wszystkim ortografii ,może pochwalić się Mateusz Nejman (uczeń kl.8b), który zajął II miejsce w...

Zdalne nauczanie

W związku z sytuacją epidemiologiczną, uczniowie klasy IE od 26.10.2021 do 29.10.2021 przechodzą na zdalne nauczanie na platformie MS Teams....

Zdobyliśmy Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w szachach

Pora na najnowsze wiadomości ze świata szachów. Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się XII Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego...

Lekcje online

Informujemy, że od 21.10.2021 (czwartek) do 28.10.2021 uczniowie klasy III C przechodzą na zdalne nauczanie na platformie MS Teams. Zgodnie...

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W  poniedziałek, 18 października 2021 r. w naszej sali widowiskowo-sportowej  odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej, których gospodarzem był Podlaski...


W tym roku odbyły się dwa ślubowania – klas pierwszych i klas drugich. Uczniowie klas drugich z powodu obostrzeń pandemicznych nie mogli przeżyć tej podniosłej chwili rok temu.

Tym razem uczniowie obu poziomów mogli złożyć przysięgę na sztandar szkoły w obecności starszych kolegów i nauczycieli. Po każdym ze ślubowań odbyła się prezentacja pamiątek związanych z patronem szkoły – gen. Zygmuntem Podhorskim, bowiem 21 września to Dzień Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Uczniowie mogli zobaczyć przedmioty związane z postacią naszego patrona: lancę, ryngraf i szablę. Podczas uroczystości została również zaprezentowana Złota Księga Absolwentów.

Obie uroczystości zostały zakończone częścią artystyczną, w której wzięli udział uczniowie klas II i III : Katarzyna Iwaszko IIID3, Natalia Ambrosiewicz IIIA, Jakub Walendykiewicz IIIB, Piotr Buza – IIIE, Wiktoria Gulbierz IIB,Martyna Zdancewicz IIB – gitara, Julia Andruszkiewicz IIIA – skrzypce, Aleksandra Gajewska IIIA3 – fagot oraz Pan Andrzej Raczyło – pianino. Całość prowadziła Malwina Kiersztyn IIIC3. Uroczystość przygotowała Pani Prof. Maria Pawłowska przy współpracy z Panem Prof. Andrzejem Raczyło i Panem Prof. Zbigniewem Pawłowskim.