Zapraszamy na Jarmark Kamedulski

Czas wakacji to wspaniała okazja do aktywnego włączenia się w życie naszego miasta. Już 6 sierpnia 2022 r. rozpoczną się...

Ważna informacja dla absolwentów klas ósmych

W związku ze zmianą zarządzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty i bardzo krótkim terminem na dokonanie przez kandydatów ewentualnych zmian we wnioskach...

Ósmoklasiści SP 9

Przypominamy tegorocznym ósmoklasistom, iż odbiór świadectw egzaminu ósmoklasisty będzie miał miejsce 8 lipca 2022 r. (piątek)  o godz. 10.00 na...

Maturzyści II LO – odbiór świadectw dojrzałości

Informujemy wszystkich maturzystów, iż odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 na sali widowiskowo-...

Podręczniki na nowy rok szkolny

Rozpoczęły się wakacje. Ale oprócz zasłużonego odpoczynku, warto chwilę poświęcić na zapoznanie się z podręcznikami, które będą obowiązywały w poszczególnych...


W tym roku odbyły się dwa ślubowania – klas pierwszych i klas drugich. Uczniowie klas drugich z powodu obostrzeń pandemicznych nie mogli przeżyć tej podniosłej chwili rok temu.

Tym razem uczniowie obu poziomów mogli złożyć przysięgę na sztandar szkoły w obecności starszych kolegów i nauczycieli. Po każdym ze ślubowań odbyła się prezentacja pamiątek związanych z patronem szkoły – gen. Zygmuntem Podhorskim, bowiem 21 września to Dzień Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Uczniowie mogli zobaczyć przedmioty związane z postacią naszego patrona: lancę, ryngraf i szablę. Podczas uroczystości została również zaprezentowana Złota Księga Absolwentów.

Obie uroczystości zostały zakończone częścią artystyczną, w której wzięli udział uczniowie klas II i III : Katarzyna Iwaszko IIID3, Natalia Ambrosiewicz IIIA, Jakub Walendykiewicz IIIB, Piotr Buza – IIIE, Wiktoria Gulbierz IIB,Martyna Zdancewicz IIB – gitara, Julia Andruszkiewicz IIIA – skrzypce, Aleksandra Gajewska IIIA3 – fagot oraz Pan Andrzej Raczyło – pianino. Całość prowadziła Malwina Kiersztyn IIIC3. Uroczystość przygotowała Pani Prof. Maria Pawłowska przy współpracy z Panem Prof. Andrzejem Raczyło i Panem Prof. Zbigniewem Pawłowskim.