Nagrodzone prace w konkursie „Konopnicka w obiektywie”

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Roku Marii Konopnickiej może być z pewnością konkurs fotograficzny "Konopnicka w obiektywie". Prezentujemy poniżej nagrodzone prace. I...

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez...

Wyniki konkursu fotograficznego „Konopnicka w obiektywie”

Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu fototograficznego "Konopnicka w obiektywie". Na konkurs fotograficzny wpłynęło 12 prac.  Dnia 25.11.2022 r. jury w składzie:...

Licealiada – Finał Grupy Północnej w szachach

Nasi szachiści znów triumfują! Kolejny etap rywalizacji drużynowej w szachach odbył się w dniu 26 listopada 2022 r. Półfinał Wojewódzki...

Dwa „srebra” dla naszych badmintonistów

Nasi badmintoniści odnieśli sukcesy nie tylko podczas wójewódzkiej licealiady w Białymstoku. Jeszcze lepiej wypadli podczas Drużynowych Mistrzostw Suwałk Szkół Ponadpodstawowych...


Miłość do szkoły rośnie z każdym rokiem, który nas oddala od jej zakończenia, bo wtedy pamiętamy tylko to, co naprawdę chcemy…

14 czerwca 2022 r. uroczyste obchody Jubileuszu II LO rozpoczęły się przemarszem uczniów i nauczycieli II LO z pocztem sztandarowym do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna za 50 lat istnienia szkoły koncelebrowana przez ks. Proboszcza Jaremę Sykulskiego oraz księży absolwentów: ks. Mariana Chaleckiego i ks. Krzysztofa Pachuckiego.

W swojej homilii ks. Jarema Sykulski przypomniał burzliwe losy szkoły, która mierzyć się musiała z licznymi reformami i zmianami. Podkreślił jednak jej wartość jako miejsca, które zachowało swoją wyjątkowość i trwałość. Zachęcał uczniów, aby lata szkolne wykorzystali na kształtowanie swojego charakteru, by potem mogli przeżyć swoje życie naprawdę dobrze: godnie, najpiękniej, najpełniej.

Nie zabrakło też refleksji księży absolwentów. Przypomnieli czas nauki w II LO jako niezapomniany okres pełen przeżyć, kształtowania serca, formowania wartości. Podkreślili, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą tę wspólnotę: nauczyciele i uczniowie.