Ósmoklasiści SP 9

Przypominamy tegorocznym ósmoklasistom, iż odbiór świadectw egzaminu ósmoklasisty będzie miał miejsce 8 lipca 2022 r. (piątek)  o godz. 10.00 na...

Maturzyści II LO – odbiór świadectw dojrzałości

Informujemy wszystkich maturzystów, iż odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 na sali widowiskowo-...

Podręczniki na nowy rok szkolny

Rozpoczęły się wakacje. Ale oprócz zasłużonego odpoczynku, warto chwilę poświęcić na zapoznanie się z podręcznikami, które będą obowiązywały w poszczególnych...

Zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.” – można by powiedzieć za Julianem Przybosiem...

Srebrny medal Mistrzostw Europy dla Aleksandry Chmielewskiej

Kolejne wspaniałe zwycięstwo naszej uczennicy podczas międzynarodowych zawodów. W dniach 20-25 czerwca 2022 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy...


Miłość do szkoły rośnie z każdym rokiem, który nas oddala od jej zakończenia, bo wtedy pamiętamy tylko to, co naprawdę chcemy…

14 czerwca 2022 r. uroczyste obchody Jubileuszu II LO rozpoczęły się przemarszem uczniów i nauczycieli II LO z pocztem sztandarowym do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna za 50 lat istnienia szkoły koncelebrowana przez ks. Proboszcza Jaremę Sykulskiego oraz księży absolwentów: ks. Mariana Chaleckiego i ks. Krzysztofa Pachuckiego.

W swojej homilii ks. Jarema Sykulski przypomniał burzliwe losy szkoły, która mierzyć się musiała z licznymi reformami i zmianami. Podkreślił jednak jej wartość jako miejsca, które zachowało swoją wyjątkowość i trwałość. Zachęcał uczniów, aby lata szkolne wykorzystali na kształtowanie swojego charakteru, by potem mogli przeżyć swoje życie naprawdę dobrze: godnie, najpiękniej, najpełniej.

Nie zabrakło też refleksji księży absolwentów. Przypomnieli czas nauki w II LO jako niezapomniany okres pełen przeżyć, kształtowania serca, formowania wartości. Podkreślili, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą tę wspólnotę: nauczyciele i uczniowie.