Ósmoklasiści SP 9

Przypominamy tegorocznym ósmoklasistom, iż odbiór świadectw egzaminu ósmoklasisty będzie miał miejsce 8 lipca 2022 r. (piątek)  o godz. 10.00 na...

Maturzyści II LO – odbiór świadectw dojrzałości

Informujemy wszystkich maturzystów, iż odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 na sali widowiskowo-...

Podręczniki na nowy rok szkolny

Rozpoczęły się wakacje. Ale oprócz zasłużonego odpoczynku, warto chwilę poświęcić na zapoznanie się z podręcznikami, które będą obowiązywały w poszczególnych...

Zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.” – można by powiedzieć za Julianem Przybosiem...

Srebrny medal Mistrzostw Europy dla Aleksandry Chmielewskiej

Kolejne wspaniałe zwycięstwo naszej uczennicy podczas międzynarodowych zawodów. W dniach 20-25 czerwca 2022 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy...


Kiedyś ten moment musi nadejść. 22 czerwca o godzinie 11:00 odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Włodzimierza Puchalskiego w Suwałkach (a zarazem uczniów Zespołu Szkół nr 2).

Jak co roku, przedstawiciele uczniów klas siódmych podziękowali starszym kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony czas i jednocześnie życzyli im trafnych oraz zadowalających wyborów popartych niegasnącą motywacją do zdobywania wiedzy.
Pan Dyrektor Romuald Borkowski pogratulował absolwentom ukończenia szkoły podstawowej, życzył im bardzo dobrych wyników z egzaminów oraz sukcesów w dalszej edukacji.
Następnie uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, czyli co najmniej 5,25 i wzorowe zachowanie albo zdobyli wysokie lokaty w zawodach sportowych lub artystycznych na szczeblu ogólnopolskim czy międzynarodowym, dostąpili zaszczytu wpisu do Złotej Księgi Absolwentów.
W tym roku szkolnym byli to:
Zuzanna Życzkowska (kl. 8a)
Emilia Kłoczko (kl. 8a)
Nikola Karpowicz (kl. 8b)
Patryk Sitko (kl. 8d)
Amelia Chmielewska (kl. 8c)
Dawid Andruszkiewicz (kl. 8a)
Filip Ruszewski (kl. 8b)
Julia Gref (kl. 8b)
Marharyta Shramko (kl. 8b)

Duet Marharyty (kl. 8b) i Filipa Shramko ze Studia Tańca „Radość” rozpoczął część artystyczną. Potem na chwilę zadumy zaprosił Jakub Piktel (kl. 7c). Słowami Matki Teresy z Kalkuty przypomniał, że życie jest szansą i może sprawiać radość, dlatego ósmoklasiści nowy etap w życiu powinni zacząć z optymizmem i chęcią realizacji marzeń.
Na scenie wystąpił również zespół rockowy EXITILIUM, w skład którego wchodzą: Mateusz, Filip i Aleksander. Ich żywiołowy występ porwał żegnających się ze szkołą uczniów.
Wreszcie solowy występ Bianki Grzybczyńskiej (kl. 7a) ze Studia Tańca „Radość” i subtelny taniec w deszczu zakończył część artystyczną.
Przyszedł także czas na pożegnanie.
Przedstawiciele klas ósmych wyrazili wdzięczność nauczycielom za pomoc w odkrywaniu swoich mocnych stron, przekazanie umiejętności i wartości przydatnych w przyszłości oraz za motywację. Szczególne podziękowania zostały skierowane do wychowawczyń klas ósmych: Pani Ewy Przekop, Pani Marty Moniuszko, Pani Małgorzaty Renkiewicz oraz Pani Iwony Piktel, którym podziękowano za trud, poświęcenie i determinację włożone w kształtowanie młodych charakterów.
W uroczystości wzięli udział Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Uczniowie oraz zaproszeni Goście.

„Ostatni dzwonek” przygotowali uczniowie klas siódmych i ósmych pod czujnym okiem Pani Marty Moniuszko i Pani Violetty Zielińskiej.