Zapraszamy na Jarmark Kamedulski

Czas wakacji to wspaniała okazja do aktywnego włączenia się w życie naszego miasta. Już 6 sierpnia 2022 r. rozpoczną się...

Ważna informacja dla absolwentów klas ósmych

W związku ze zmianą zarządzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty i bardzo krótkim terminem na dokonanie przez kandydatów ewentualnych zmian we wnioskach...

Ósmoklasiści SP 9

Przypominamy tegorocznym ósmoklasistom, iż odbiór świadectw egzaminu ósmoklasisty będzie miał miejsce 8 lipca 2022 r. (piątek)  o godz. 10.00 na...

Maturzyści II LO – odbiór świadectw dojrzałości

Informujemy wszystkich maturzystów, iż odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 na sali widowiskowo-...

Podręczniki na nowy rok szkolny

Rozpoczęły się wakacje. Ale oprócz zasłużonego odpoczynku, warto chwilę poświęcić na zapoznanie się z podręcznikami, które będą obowiązywały w poszczególnych...


„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.” – można by powiedzieć za Julianem Przybosiem o ostatnim czerwcowym piątku 2022 r., kiedy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończyli kolejny rok szkolny.
24 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 na sali gimnastycznej II LO im. gen. Z. Podhorskiego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych SP 9 oraz licealiści II LO. Nasze zakończenie roku szkolnego 2021/2022 rozpoczął Pan Dyrektor Romuald Borkowski, który przywitał przybyłych: rodziców, nauczycieli i przede wszystkich uczniów. Pan Dyrektor odczytał list Prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza, skierowany do młodzieży, następnie pogratulował wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów. Szczególne słowa skierował do ósmoklasistów, którzy żegnają się ze szkołą podstawową, by pamiętali, że teraz wszystko się zaczyna (za ks. Janem Twardowskim), by dokonywali trafnych wyborów i życzył, by jednym z tych wyborów było znalezienie się w murach II LO jako licealiści. Następnie Pan Dyrektor R. Borkowski w towarzystwie wychowawców klas wręczył nagrody wyróżniającym się uczniom, zarówno klas siódmych i ósmych SP9, jak i licealistom, a było ich niemało, co z dumą podkreślił. Na koniec Pan Dyrektor życzył wszystkim uczniom i nauczycielom przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
To zakończenie roku szkolnego było nareszcie takie, jakie być powinno, czyli radosne, pełne gwaru uczniów, gdyż po czasie pandemii wszyscy mogliśmy się spotkać na sali gimnastycznej bez rygoru sanitarnego i podziękować za wspólnie spędzony czas.
Ale 24 czerwca 2022 r. w II LO był wyjątkowy jeszcze z innego powodu. Tego dnia pożegnaliśmy też nauczycieli odchodzących na emeryturę: Pana Dyrektora Romualda Borkowskiego, Panią Wicedyrektor Renatę Kaczmarek, Panią Prof. Alicję Masłowską, Pana Prof. Grzegorza Górnika. Z wcześniejszą radością splótł się czas refleksji, zadumy, z wielu oczu spłynęła łza. Bo przecież bez nich szkoła nie będzie taka sama. Wraz z ich odejściem zamyka się pewna karta w historii naszej szkoły. Wyrazy wdzięczności, uznania i szacunku wyrazili przede wszystkim uczniowie gromkimi brawami, ale także Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna.