Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego zasługuje na pamięć. Pomimo bezwzględności okupacji podczas II wojny światowej funkcjonowało podziemne państwo, w ramach których...

Maria Konopnicka w obiektywie

Rok Marii Konopnickiej trwa, zapraszamy więc na kolejny konkurs, zorganizowany przez naszą szkołę. Tym razem przedstawiamy propozycję adresowaną do uczniów...

Najzdolniejsi nagrodzeni

Najzdolniejsi młodzi mieszkańcy naszego miasta zostali nagrodzeni przez Prezydenta Suwałk, Pana Czesława Renkiewicza. Cieszymy się, ze wśród nich znalazła się...

Krasnoludki pilnie poszukiwane

Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się program Tygodnia Marii Konopnickiej w naszej szkole. Nie trzeba nikomu przypominać, że rok 2022 obchodzony jest...

Nabór do chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”

Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Na zajęciach chóru zajmujemy się nie tylko...


W życiu każdego ucznia chwilą szczególnie podniosłą jest moment ślubowania, kiedy to zostaje się włączonym do grona braci uczniowskiej. Klasy pierwsze II LO im. gen. Z. Podhorskiego ten podniosły i wzruszającym moment przeżywały w dniu 21 września 2022 r. Organizatorzy uroczystości już na wstępie podkreślili także i to, że właśnie rozpoczęliśmy drugie pięćdziesięciolecie naszej szkoły.
Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Wioletta Kulbacka, która podzieliła się swoimi osobistymi refleksjami dotyczącymi znaczenia samego wydarzenia, jak i podkreśliła, że ślubujący kontynuować chlubne tradycje wcześniejszych pokoleń oraz życzyła wszystkim, by kolejne lata przyniosły same sukcesy.
Po odśpiewaniu hymnu wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły.
W części artystycznej mogliśmy obejrzeć porywający taniec w wykonaniu grupy Dance Zone. Kolejnym punktem były krótkie prezentacje filmowe, które przedstawiały poszczególne klasy. Otuchy dodawali również kolejni wykonawcy – Natalia Ambrosiewicz (kl. IV A) oraz Jakub Walendykiewicz (kl. IV B).
Nie zapomniano także o naszej Pani Dyrektor, która „debiutuje” po wieloletnim okresie „dyrektorowania” Pana Romualda Borkowskiego. Sporą niespodzianką było więc kolejne ślubowanie, które złożyła Pani Dyrektor, by w ten sposób stać się „namaszczoną i uprawnioną do piastowania” tego stanowiska. W imieniu społeczności szkolnej rotę ślubowania odczytał Wojciech Steckiewicz (kl. III C). Przypomniano również, że szkoła kontynuując tradycje żołnierzy kawalerzystów (szczególnie gen. Z. Podhorskiego) dysponuje takimi atrybutami jak lanca, ryngraf oraz szabla. Również Pani Dyrektor dedykowany był kolejny taniec w wykonaniu Bianki Grzybczyńskiej.
Całość imprezy, która zakończyła się tradycyjną dyskoteką, przygotował zespół nauczycieli języka angielskiego pod kierownictwem Pani Prof. Marty Moniuszko.