Nagrodzone prace w konkursie „Konopnicka w obiektywie”

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Roku Marii Konopnickiej może być z pewnością konkurs fotograficzny "Konopnicka w obiektywie". Prezentujemy poniżej nagrodzone prace. I...

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez...

Wyniki konkursu fotograficznego „Konopnicka w obiektywie”

Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu fototograficznego "Konopnicka w obiektywie". Na konkurs fotograficzny wpłynęło 12 prac.  Dnia 25.11.2022 r. jury w składzie:...

Licealiada – Finał Grupy Północnej w szachach

Nasi szachiści znów triumfują! Kolejny etap rywalizacji drużynowej w szachach odbył się w dniu 26 listopada 2022 r. Półfinał Wojewódzki...

Dwa „srebra” dla naszych badmintonistów

Nasi badmintoniści odnieśli sukcesy nie tylko podczas wójewódzkiej licealiady w Białymstoku. Jeszcze lepiej wypadli podczas Drużynowych Mistrzostw Suwałk Szkół Ponadpodstawowych...


Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Na zajęciach chóru zajmujemy się nie tylko śpiewaniem pieśni ludowych, ale również emisją wokalną i prawidłowym oddychaniem. Spotkania na próbach to także poznawanie nowych osób i tworzenie przyjaźni. Wraz z grupą taneczną koncertujemy w całej Polsce i zagranicą na różnych festiwalach. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Suwalskim Ośrodku Kultury – czwartek godz. 20.00 – 21.00. Prowadzi je Pamela Sinicka-Krupa, która jednocześnie jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania w ramach działalności chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.