Nagrodzone prace w konkursie „Konopnicka w obiektywie”

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Roku Marii Konopnickiej może być z pewnością konkurs fotograficzny "Konopnicka w obiektywie". Prezentujemy poniżej nagrodzone prace. I...

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez...

Wyniki konkursu fotograficznego „Konopnicka w obiektywie”

Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu fototograficznego "Konopnicka w obiektywie". Na konkurs fotograficzny wpłynęło 12 prac.  Dnia 25.11.2022 r. jury w składzie:...

Licealiada – Finał Grupy Północnej w szachach

Nasi szachiści znów triumfują! Kolejny etap rywalizacji drużynowej w szachach odbył się w dniu 26 listopada 2022 r. Półfinał Wojewódzki...

Dwa „srebra” dla naszych badmintonistów

Nasi badmintoniści odnieśli sukcesy nie tylko podczas wójewódzkiej licealiady w Białymstoku. Jeszcze lepiej wypadli podczas Drużynowych Mistrzostw Suwałk Szkół Ponadpodstawowych...


Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego zasługuje na pamięć. Pomimo bezwzględności okupacji podczas II wojny światowej funkcjonowało podziemne państwo, w ramach których działało nawet tajne nauczanie. Dzień Państwa Podziemnego, który obchodzimy 27 września, jest ważnym świętem dla każdego Polaka. Tego dnia – wraz innymi szkołami i instytucjami miejskimi itp. – przedstawiciele naszej szkoły wraz pocztem sztandarowym i Panią Dyrektor Wiolettą Kulbacką uczestniczyliśmy w miejskich obchodach.
Podczas uroczystości, jakie miały miejsce przy pomniku 41. Pułku Piechoty AK wysłuchaliśmy przemówienia Pana Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Odbyła się również wspólna modlitwa oraz złożenie okolicznościowych wiązanek kwiatów.