Memoriał strzelecki im. sióstr H. i Z. Nieciuńskich

Czy można być bohaterem mając kilkanaście lat? Historia młodych suwalczanek: Zofii i Hanny Nieciuńskich to gotowy scenariusz na film. Ich...

Konkurs filmowy

Internet niesie ze sobą mnóstwo zalet, ale bywa również niebezpieczny. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 do udziału...

Wojciech Steckiewicz zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego OTK

Doskonałymi wynikami zakończył się udział naszych uczniów w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej, przebiegającej w tym roku pod hasłem "Bóg...

Czytaj książki będące na topie!

Miło nam poinformować, że z funduszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” zakupiono do biblioteki szkolnej ponad 600...

Już za kilka dni poleci nasze światełko do nieba

Tak wiele razy pokazywaliśmy, że nie jesteśmy obojętni. Już za kilka dni będziemy mogli pokazać, jak gorące są nasze serca...


Narodowe Święto Niepodległości jest dla Polaków najważniejszym świętem narodowym. Dzień 11 listopada 1918 r. obchodzimy na pamiątkę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Nasze szkolne świętowanie, już po raz kolejny, przybrało inny wymiar – radosny i angażujący całą szkolną społeczność. Zwieńczeniem długiego czasu wcześniejszych przygotowań były „Muzyczne Dekady”. Tematem przewodnim konkursu w tym roku była polska piosenka filmowa. Najpierw przez trzy dni prezentowały się poszczególne klasy, by wreszcie 10 listopada 2022 r. – w przededniu święta – mogła odbyć się wielka gala finałowa. Uroczystość rozpoczęła się od chwili zadumy i refleksji nad polską drogą do wolności i ceną, jaką przyszło za nią płacić wielu pokoleniom Polaków. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy, uczestnicząc w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Mogliśmy również wysłuchać pięknego wykonania…

W konkursowym jury zasiadły Panie: Anna Gryza-Aneszko („Gazeta Współczesna” oraz serwis „Nasze Miasto”), Iza Kosakowska (Polskie Radio Białystok), Agnieszka Bieryło (Dwutygodnik Suwalski), Pamela Sinicka-Krupa (Państwowa Szkoła Muzyczna), Iwona Danilewicz (portal Niebywałe Suwałki) oraz Urszula Danilewicz i Małgorzata Wiszniewska-Karalus. W wielkim finale zaprezentowało się sześć klas, które przygotowały wspaniałe widowiska. Starannie wybrane piosenki, inscenizacje, zaskakująca choreografia czy wreszcie piękny śpiew urzekały widzów, sprawiając, że każdy występ porywał i zachwycał. Warto podkreślić również i to, że w większości piosenek występowali również nasi nauczyciele, którzy doskonale sprawdzili się zarówno w roli aktorów (jak Pani Iwona Świątkowska-Luto czy Pan Michał Kiełbus), jak i wokalistów (jak np. Pani Anna Żuchowska).
W czasie przerwy, podczas której obradowało jury, odbyło się głosowanie zgromadzonych na sali widowiskowej. Oddano ponad 600 głosów, a tegoroczną Nagrodę Publiczności zdobyła klasa II A.
Jury nie miało łatwego zadania, co zresztą podkreśliła jego przewodnicząca, Pani P. Sinicka-Krupa. Ostatecznie, po przeanalizowaniu wszystkich ocenianych kryteriów, podjęto, że pierwsze miejsce zdobyła klasa 8a (za piosenkę „Nie bądź taki Szybki Bill” z filmu „Wojna domowa”). Drugie miejsce przypadło klasie II E (za piosenkę „Czterdzieści lat minęło” z filmu „Czterdziestolatek”), natomiast trzecie zajęła klasa IV A (za piosenkę „Miasto” z filmu „Miasto’44”).
Wszystkie zwycięskie klasy otrzymają wspaniałe nagrody. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, których hojność przyniosła ogromną radość zwycięzcom.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia. Lista osób jest bardzo długa, wymienimy tylko niektóre z nich. Za prowadzenia finału dziękujemy Wiktorii Palanis oraz Bartoszowi Sawickiemu. Za piękny śpiew podczas części artystycznej dziękujemy: Natalii Ambrosiewcz, Zuzannie Gulbierz oraz Sebastianowi Walento. Za kilka dni ciężkiej pracy przy nagłośnieniu – podczas prób i finału – ogromne słowa podziękowań kierujemy do Jakuba Piktela i Jakuba Adamejta (nad całością czuwał Pan Prof. Andrzej Raczyło). Piękne dekoracje przygotował Pan Prof. Mieczysław Iwaszko oraz Dominika Szczęsna. Dziękujemy również pozostałym osobom, na które możemy zawsze liczyć. Dziękujemy wreszcie naszemu Jury, które – po ciężkiej pracy i uwzględnieniu wszystkich aspektów – wydało sprawiedliwy werdykt.


Za wsparcie naszej imprezy, w której uczestniczyła cała szkoła, za ogromną wrażliwość, otwartość i niezwykłą życzliwość, dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom, którymi byli:

Klub Strzelecki „Target”
Sklep myśliwsko-strzelecki „Leśny Rynek”
Lasy Państwowe. Nadleśnictwo Suwałki
Restauracja „U Alika”
Pan Tomasz Szydłowski
Movement Arena
Perfumeria Douglas
Kino „Cinema Lumiere”
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2


Skip to content