Memoriał strzelecki im. sióstr H. i Z. Nieciuńskich

Czy można być bohaterem mając kilkanaście lat? Historia młodych suwalczanek: Zofii i Hanny Nieciuńskich to gotowy scenariusz na film. Ich...

Konkurs filmowy

Internet niesie ze sobą mnóstwo zalet, ale bywa również niebezpieczny. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 do udziału...

Wojciech Steckiewicz zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego OTK

Doskonałymi wynikami zakończył się udział naszych uczniów w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej, przebiegającej w tym roku pod hasłem "Bóg...

Czytaj książki będące na topie!

Miło nam poinformować, że z funduszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” zakupiono do biblioteki szkolnej ponad 600...

Już za kilka dni poleci nasze światełko do nieba

Tak wiele razy pokazywaliśmy, że nie jesteśmy obojętni. Już za kilka dni będziemy mogli pokazać, jak gorące są nasze serca...


W roku szkolnym 2022/2023 nasza placówka została zakwalifikowana do wzięcia udziału w II edycji programu Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny realizowanego przez Kulczyk Foundation i sieć Rossmann.

Celem Programu jest przeciwdziałanie problemowi ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego w Polsce poprzez zwiększenie dostępu do środków higienicznych oraz wiedzy na temat miesiączkowania i dojrzewania w szkołach funkcjonujących na terenie Polski.
Przekazane środki higieniczne (podpaski) mają stanowić awaryjne zabezpieczenie dla menstruujących dziewcząt  w czasie ich przebywania na terenie Placówki.

Uczennice naszej szkoły mają zapewniony darmowy dostęp do podpasek podczas roku szkolnego 2022/2023. Wraz ze środkami higienicznymi przekazane zostały materiały edukacyjne o zdrowiu i higienie menstruacyjnej.

Mamy nadzieję, że poprzez udział w programie dziewczęta i chłopcy zdobędą wiedzę w tym obszarze, a miesiączka będzie przez nich postrzegana jako naturalny proces fizjologiczny, a nie zjawisko obarczone wstydem.

Do tworzenia lepszych warunków, zadbanie o potrzeby i komfort dziewcząt w naszej szkole swoją cenną cegiełkę dołączyła lokalna Fundacja Teraz Wschód, która jest sponsorem eleganckich, czarnych dyspenserów Heyday.

Koordynatorem projektu jest Violetta Zielińska, a jego wolontariuszkami są: Lena Balcer i Martyna Bobrowska z kl.IIB.


Skip to content