Test sprawnościowy przeszliśmy bez problemu

Chociaż nie zawsze lubimy testy, to tym razem ten test okazał się wyjątkowo sympatyczny. 20 marca 2023 r. uczniowie naszej...

Podaruj książkę

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję zbiórki książek dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach. Głównym pomysłodawcą zbiórki i...

Odbył się etap szkolny Olimpiady Biblijnej

W dniach 8-9 marca 2023 r. odbył się etap szkolny XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (rok szkolny 2022/23), organizowany przez...

Szachiści nadal w doskonałej formie

Ponad 70 szachistów rywalizowało w minioną sobotę (18.03) w IV Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 6...

Wielkanocna zbiórka żywności

Zbliża się kolejna zbiórka żywności. Tym razem, w dniach 24-25 marca 2023 r., w wybranych sklepach naszego miasta, będą stali...


Najważniejszym dokumentem poświęconym dzieciom jest z pewnością Konwencja o prawach dziecka. Ponieważ w tym roku rocznica jego uchwalenia przypadła na niedzielę, świętowaliśmy ją następnego dnia (czyli 21 listopada). Szkolny Klub UNICEF na obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przygotował sporo atrakcji, do których zaprosił całą społeczność szkolną.
Cieszymy się, że temat praw dziecka nie jest obojętny naszym uczniom. Świadczył o tym m.in. liczny udział w zabawie na niebieski strój. Nie da się ukryć, że kolor UNICEF był zauważalny na korytarzach. W sposób szczególny dziękujemy tym klasom, które niemal w całości przyszły na niebiesko. W sposób szczególny chcemy podziękować klasom ID i IA. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, na czele z Panią Dyrektor Wiolettą Kulbacką, za aktywne włączenie się w naszą zabawę.
A jeśli nawet ktoś zapomniał o niebieskim stroju lub niebieskim dodatku, nasi wolontariusze przygotowali specjalne niebieskie wstążki, które ozdobiły wielu z Was.
Zainteresowaniem cieszyły się również nasze dekoracje (baloniki, serduszka, grafiki, które znalazły się m.in. na drzwiach wielu pracowni), wśród których najważniejsza była FotoBudka. Uczniowie chętnie robili tam zdjęcia, które – wraz z hashtagami #unicefpoland oraz #WorldChildrensDay trafiły do mediów społecznościowych. Dla nich przygotowaliśmy miłą słodką niespodziankę, na który mógł liczyć każdy, kto odwiedził nasze stoisko na korytarzu.
Blisko 50 uczniów wystartowało w turnieju na platformie Kahoot, oczywiście również dotyczącym znajomości praw dziecka. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Konopko (kl. III C), drugie – Sylwia Jabłońska (kl. ID), trzecie – Róża Kolinko (kl. IB). Serdecznie gratulujemy.
Dzięki zaangażowaniu kilku wolontariuszy odbyła się również niecodzienna zbiórka „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryku”. Ich zaangażowanie i pomysłowość zwracały uwagę i skłaniały do podejmowania głębszych refleksji.
Ogromne podziękowania kierujemy pod adresem osób, którym zawdzięczamy przygotowanie tego Dnia w naszej szkole. Piękne i pomysłowe dekoracje były dziełem wielu osób, z których chcemy wyróżnić w sposób szczególny Nikolę Sitko, Kamilę Trzonkowską oraz Julię Ołdyńską. Za pomoc w poszczególnych akcjach słowa podziękowań otrzymują: Zuzanna Ginel, Julianna Koza, Wojciech Steckiewicz, Amelia Wierzchowska, Julia Stankiewicz, Julia Szymczyk, Piotr Jonio oraz niezwodna fotoreporterka – Aleksandra Przekop.


Skip to content