Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych

Ubezpieczenia społeczne to ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Dlatego z radością informujemy, że 28 listopada 2023 r. ponad 40...

Zimowe o’POWIEŚCI

Biblioteka szkolna zaprasza na przedświąteczną prezentację nowości wydawniczych, która odbędzie się na dolnym korytarzu we wtorek 5 grudnia od 8.30...

Wieczór poetycki o miłości

W piątek, 17 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zorganizowaliśmy Wieczorek Poetycki, podczas którego dyskutowaliśmy...

Darmowy trening dla uczniów klas 8 i maturzystów

 Zapraszamy na bezpłatny trening przygotowujący uczniów do egzaminów ósmoklasisty i maturalnego : w trakcie dwóch transmisji na żywo uczniowie powtórzą najważniejsze zagadnienia i...

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony  jest co roku 1 grudnia jako jedna z najważniejszych  kampanii zdrowia publicznego zainicjowanych przez Światową Organizację...


29 listopada 2022r. 14 uczennic z klasy IC i IF uczestniczyło w warsztatach z zakresu rehabilitacji podstawowej i wolontariatu osób niewidomych i słabowidzących, który prowadzili: Pani Bożena Pentkowska Instruktor orientacji przestrzennej i Pan Rafał Gawkowski Instruktor czynności dnia z Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Podlaskiego w Białymstoku w auli I LO. Zakres tematyczny tych warsztatów obejmował: technikę poruszania się osoby niewidomej z białą laską, obsługę podstawowego sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc osobom niewidomym w codziennym życiu. Uczennice  uzyskały wiedzę o formach prawnych wolontariatu. Warsztaty te odbyły się w ramach projektu „Zauważ niewidomego”, który był realizowany w  Suwałkach. Uczennice – wolontariuszki z naszej szkoły będą pomagały osobom niewidomym i słabowidzącym z Suwałk. Wszystkie osoby chcą pomagać i wspierać potrzebujących.

Pedagog szkolny


Skip to content