Bardzo cenne punkty Ślepska Malow Suwałki ze „Skrą”!

Przełamanie biało-niebieskich! W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25,...

Kondolencje

Prosimy o przyjęcie wyrazów współczucia Pana Sławomira Ferenca z powodu śmierci Ojca, Panią Beatę Ferenc - teścia, Panią Magdalenę Sierocką...

Jeden set to za mało

Trwa ligowa niemoc biało-niebieskich. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w meczu 22. kolejki PlusLigi z BOGDANKĄ LUK Lublin 1:3 (21:25,...

W niedzielę mecz z Lublinem

Ślepsk Malow Suwałki zagra w meczu 22. kolejki PlusLigi z Bogdanką LUK Lublin, którzy prezentują się w sezonie 2023/2024 co...

Kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Mamy Pani Prof. Magdaleny Prejs. Prosimy ją o przyjęcie szczerych wyrazów współczucia. Dyrekcja,...


Czy można być bohaterem mając kilkanaście lat? Historia młodych suwalczanek: Zofii i Hanny Nieciuńskich to gotowy scenariusz na film. Ich odwaga i bohaterstwo zostało przywrócone pamięci kilka lat temu przez uczniów II LO. Chociaż żyły krótko, to ich poświęcenie zasługuje na najwyższy szacunek. W czasie II wojny światowej, włączyły się w działalność konspiracyjną w Suwałkach. Stąd musiały uciekać do Warszawy, gdzie zaangażowały się w działalność wywiadowczą, ukrywanie i transport broni, działając w ramach m.in. Szarych Szeregów. Po aresztowaniu przez Niemców, poddane brutalnym przesłuchaniom i zamordowane. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu na ich temat: https://www.youtube.com/watch?v=JneNNjiVEq0
Jedną z form uczczenia bohaterstwa Hanny i Zofii są zawody strzeleckie noszące ich miano, organizowane w naszej szkole. Po długiej przerwie, ponownie – dzięki zaangażowaniu Pana Prof. Jerzego Danilewicza oraz Pani Prof. Urszuli Danilewicz i Pana Prof. Grzegorza Kalejty – odbył się Memoriał sióstr Nieciuńskich. Wystartowała w nim młodzież z trzech szkół LO ZDZ, II LO oraz SP w Słobódce. Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera tego niecodziennego wydarzenia. Powstały również piękne plany na przyszłość, które z pewnością ujrzą już wkrótce światło dziennie.
Natomiast sama rywalizacja była zacięta. Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce, a indywidualnie – Michał Olendzki (z III B) zajął III miejsce, strzelając z pistoletu.
Podziękowania za zdjęcia składamy Natalii Sawickiej (kl. III B).


Skip to content