Test sprawnościowy przeszliśmy bez problemu

Chociaż nie zawsze lubimy testy, to tym razem ten test okazał się wyjątkowo sympatyczny. 20 marca 2023 r. uczniowie naszej...

Podaruj książkę

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję zbiórki książek dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach. Głównym pomysłodawcą zbiórki i...

Odbył się etap szkolny Olimpiady Biblijnej

W dniach 8-9 marca 2023 r. odbył się etap szkolny XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (rok szkolny 2022/23), organizowany przez...

Szachiści nadal w doskonałej formie

Ponad 70 szachistów rywalizowało w minioną sobotę (18.03) w IV Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 6...

Wielkanocna zbiórka żywności

Zbliża się kolejna zbiórka żywności. Tym razem, w dniach 24-25 marca 2023 r., w wybranych sklepach naszego miasta, będą stali...


Czy można być bohaterem mając kilkanaście lat? Historia młodych suwalczanek: Zofii i Hanny Nieciuńskich to gotowy scenariusz na film. Ich odwaga i bohaterstwo zostało przywrócone pamięci kilka lat temu przez uczniów II LO. Chociaż żyły krótko, to ich poświęcenie zasługuje na najwyższy szacunek. W czasie II wojny światowej, włączyły się w działalność konspiracyjną w Suwałkach. Stąd musiały uciekać do Warszawy, gdzie zaangażowały się w działalność wywiadowczą, ukrywanie i transport broni, działając w ramach m.in. Szarych Szeregów. Po aresztowaniu przez Niemców, poddane brutalnym przesłuchaniom i zamordowane. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu na ich temat: https://www.youtube.com/watch?v=JneNNjiVEq0
Jedną z form uczczenia bohaterstwa Hanny i Zofii są zawody strzeleckie noszące ich miano, organizowane w naszej szkole. Po długiej przerwie, ponownie – dzięki zaangażowaniu Pana Prof. Jerzego Danilewicza oraz Pani Prof. Urszuli Danilewicz i Pana Prof. Grzegorza Kalejty – odbył się Memoriał sióstr Nieciuńskich. Wystartowała w nim młodzież z trzech szkół LO ZDZ, II LO oraz SP w Słobódce. Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera tego niecodziennego wydarzenia. Powstały również piękne plany na przyszłość, które z pewnością ujrzą już wkrótce światło dziennie.
Natomiast sama rywalizacja była zacięta. Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce, a indywidualnie – Michał Olendzki (z III B) zajął III miejsce, strzelając z pistoletu.
Podziękowania za zdjęcia składamy Natalii Sawickiej (kl. III B).


Skip to content