Klasa mistrzostwa sportowego – próby sprawnościowe

Próby sprawnościowe odbędą się w dniu 30 maja 2023 roku o godzinie 16:00. Lekkoatletyka - stadion lekkoatletyczny ul. Wojska Polskiego...

Dyplom za akcję Żonkile

Minął już miesiąc od akcji Żonkile, a wciąż docierają do nas jej pogłosy. Wczoraj dotarł dyplom podpisany przez Zygmunta Stępińskiego,...

Wiosenne zawody szkół ponadpodstawowych w lekkiej atletyce

Reprezentanci naszej szkoły to prawdziwi mistrzowie. Cieszymy się, że możemy znów poinformować o kolejnych sukcesach sportowych. W dniu 23.05.2023 r....

Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja 2023 r. WHO i mistrzowie zdrowia publicznego z całego świata spotkają się, aby świętować Światowy Dzień bez Tytoniu...

Wycieczka kl. II B do Warszawy

W dniu 17 maja 2023 r. klasa II B pojechała na wycieczkę do Warszawy wraz z opiekunami Anną Stankiewicz i...


Kolejny raz młodzież naszej szkoły ma możliwość poznania kultury święta hiszpańskiego i może je porównać z polskimi tradycjami witania wiosny. Jedną z nich jest specjalna, okolicznościowa wystawa, która wita wszystkich już na samym wejściu do szkoły. Organizatorka (Pani Prof. Kamila Życzkowska-Kolenkiewicz) zapowiada, że już wkrótce czekają nas nowe niespodzianki dotyczące kultury hiszpańskiej.

Każdego roku na początku marca, żegnając koniec zimy i witając początek wiosny, Walencja zmienia się w miejsce pełne gigantycznych kartonowych rzeźb zwanych ninots.

Las Fallas de Valencia (inaczej: Fallas de San José lub Fiesta de las Fallas), czyli święto ognia to prawdopodobnie najbardziej znany festiwal organizowany na powitanie wiosny. Każdego roku od 15 do 19 marca Walencja tętni rytmem pokazów pirotechnicznych i rozbrzmiewa dźwiękami muzyki, przy której uczestnicy fiesty bawią się do białego rana. Zwieńczeniem festiwalu jest finalna La Crema, kiedy wszystkie przygotowane konstrukcje Kukieł ustawione na ulicach Walencji zaczynają płonąć i wypełniają Walencję blaskiem i żarem płomieni.


Skip to content