Bardzo cenne punkty Ślepska Malow Suwałki ze „Skrą”!

Przełamanie biało-niebieskich! W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25,...

Kondolencje

Prosimy o przyjęcie wyrazów współczucia Pana Sławomira Ferenca z powodu śmierci Ojca, Panią Beatę Ferenc - teścia, Panią Magdalenę Sierocką...

Jeden set to za mało

Trwa ligowa niemoc biało-niebieskich. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w meczu 22. kolejki PlusLigi z BOGDANKĄ LUK Lublin 1:3 (21:25,...

W niedzielę mecz z Lublinem

Ślepsk Malow Suwałki zagra w meczu 22. kolejki PlusLigi z Bogdanką LUK Lublin, którzy prezentują się w sezonie 2023/2024 co...

Kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Mamy Pani Prof. Magdaleny Prejs. Prosimy ją o przyjęcie szczerych wyrazów współczucia. Dyrekcja,...


Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim upłynęła w naszej szkole pod znakiem wielkich wzruszeń. Przyniosły ją zarówno wspomnienia i zdjęcia suwalskich Żydów obrazujące świat, którego już nie ma, jak i – przede wszystkim – projekcja filmu przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN „Zdążyć przed Panem Bogiem” na podstawie tekstu Hanny Krall. Na wielu lekcjach języka polskiego i historii długo później dyskutowano o tej animacji, czytano wywiady z ocalałymi z zagłady. A cała szkoła, za sprawą wielogodzinnej pracy klasy III C, tonęła w kwiatach – żółtych żonkilach.
Chcemy, by tak było co roku 19 kwietnia…

PS. Ci, którym było dane doświadczyć „cudu pamięci”, społeczność szkolna składa ogromne podziękowania Pani Prof. Ewie Kuczek za przygotowanie tego niezwykłego dnia. Żółte żonkile połączyły tego dnia nasze serca, dziękujemy!


Skip to content