Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych

Ubezpieczenia społeczne to ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Dlatego z radością informujemy, że 28 listopada 2023 r. ponad 40...

Zimowe o’POWIEŚCI

Biblioteka szkolna zaprasza na przedświąteczną prezentację nowości wydawniczych, która odbędzie się na dolnym korytarzu we wtorek 5 grudnia od 8.30...

Wieczór poetycki o miłości

W piątek, 17 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zorganizowaliśmy Wieczorek Poetycki, podczas którego dyskutowaliśmy...

Darmowy trening dla uczniów klas 8 i maturzystów

 Zapraszamy na bezpłatny trening przygotowujący uczniów do egzaminów ósmoklasisty i maturalnego : w trakcie dwóch transmisji na żywo uczniowie powtórzą najważniejsze zagadnienia i...

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony  jest co roku 1 grudnia jako jedna z najważniejszych  kampanii zdrowia publicznego zainicjowanych przez Światową Organizację...


4 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych liceum uczestniczyli w zajęciach, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego “Zauważ niewidomego”, które prowadziła Pani J.Bagan, która jest wolontariuszką i działa w Polskim Towarzystwie Niewidomych w Suwałkach.
W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polega ta niepełnosprawność, z jakimi problemami zmagają się niewidomi w życiu codziennym oraz jak można pomóc gdy spotkamy osobę niewidomą na ulicy, w sklepie . Pani J.Bagan przedstawiła pomoce, materiały poglądowe z których uczą się niewidomi poznawać świat oraz te pomoce, które pomagają w życiu codziennym. Uczniowie zobaczyli książki napisaną Braillem (pismo do zapisywania i odczytywania osobom niewidomym). Mogli sami doświadczyć jak niewidomi korzystają z białej laski.
Pani J.Bagan zachęcała uczniów do podjęcia działań w wolontariacie na rzecz osób niewidomych. Dotychczas uczennice z naszej szkoły działają w wolontariacie i opiekują się Panią, która zgłosiła się i korzysta z tej formy pomocy. Mam nadzieję, że również w tym roku będą uczniowie, którzy zgłoszą, aby pracować w wolontariacie na rzecz osób niewidomych.
Pedagog szkolny


Skip to content