Bardzo cenne punkty Ślepska Malow Suwałki ze „Skrą”!

Przełamanie biało-niebieskich! W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25,...

Kondolencje

Prosimy o przyjęcie wyrazów współczucia Pana Sławomira Ferenca z powodu śmierci Ojca, Panią Beatę Ferenc - teścia, Panią Magdalenę Sierocką...

Jeden set to za mało

Trwa ligowa niemoc biało-niebieskich. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w meczu 22. kolejki PlusLigi z BOGDANKĄ LUK Lublin 1:3 (21:25,...

W niedzielę mecz z Lublinem

Ślepsk Malow Suwałki zagra w meczu 22. kolejki PlusLigi z Bogdanką LUK Lublin, którzy prezentują się w sezonie 2023/2024 co...

Kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Mamy Pani Prof. Magdaleny Prejs. Prosimy ją o przyjęcie szczerych wyrazów współczucia. Dyrekcja,...


W piątek, 17 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zorganizowaliśmy Wieczorek Poetycki, podczas którego dyskutowaliśmy o miłości w życiu i literaturze. Spotkanie odbywało się przy herbacie i świeczkach, co tworzyło nastrojową atmosferę.

Głównym tematem naszej rozmowy była powieść Johanna Wolfganga Goethego „Cierpienia młodego Wertera”, która jest uważana za arcydzieło literatury światowej i manifest romantyzmu. Zastanawialiśmy się nad motywami i konsekwencjami nieszczęśliwej miłości tytułowego bohatera do Loty, a także nad wpływem tej książki na kulturę i społeczeństwo.

Nie zabrakło również innych utworów poetyckich i prozatorskich, które poruszają temat miłości w różnych odcieniach. Przeczytaliśmy i omówiliśmy fragmenty dzieł takich autorów jak: Krzysztof Kamil Baczyński, Wisława Szymborska, Halina Poświatowska i Cyprian Kamil Norwid. Każdy z nich przedstawił własną wizję miłości, która bywała raz szczęśliwa, raz tragiczna, raz ironiczna, a raz filozoficzna.

W Wieczorku Poetyckim wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Była to doskonała okazja do poznania się lepiej i wymiany poglądów na tematy literackie. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i spędziliśmy razem miły piątkowy wieczór.

Organizatorami wydarzenia byli Pan Profesor Jerzy Danilewicz i Maria Popławska z klasy IIA.


Skip to content